Rīgas rudens rogainings - pirmsstarta informācija

image

Svētku nedēļa ir klāt, kad katrās mājās, katrā ģimenē visā Latvijā atzīmēsim Latvijas dzimšanas dienu! Mums ir liels prieks, ka esat nolēmuši šos svētkus atzīmēt aktīvi – ar draugiem, kolēģiem vai ģimeni piedaloties Rīgas rogainingā. Lai gan citus gadus rudens rogainingā mūs pārsteidzis sniegs, laika prognozes rāda, ka šogad pirmo sniegu šonedēļ nesagaidīsim, un rogainings noritēs rudenīgās nokrāsās. Ceram, ka distances laikā varēsiet pacelt acis no kartes un pārliecināties, ka Rīgā joprojām netrūkst interesantu un skaistu vietu, ko ikdienā esam palaiduši garām. Lai mums visiem izdodas patriotisma pilna, svinīga diena un neaizmirstiet, ka vakarā visus krastmalā gaidīs arī salūts! Zemāk aicinām iepazīties ar svarīgu informāciju, kas palīdzēs orientēties gan sacensībās, gan distancē!

 


 

INSTRUKCIJAS UN GALVENĀ INFORMĀCIJA (BŪS ARĪ UZ KARTES)

  • Sacensību mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktā laikā. Kontrolpunktiem ir dažāda punktu vērtība, kuru norāda tā numura pirmais cipars (21=2 punkti).
  • Finiša rezultāts tiks ieskaitīts tikai pēc visu komandas biedru atzīmēšanās finiša kontrolpunktā, kas atrodas zem arkas. Finišā tiks pārbaudīts, vai aproce ir vesela un tikai tad dalībnieks drīkst noņemt SI karti.
  • Ja distancē nav atrodams vai nestrādā (nozagts/bojāts) kontrolpunkts, sūtiet SMS ar KOMANDAS numuru un konkrētā KONTROLPUNKTA numuru (piemēram - nr.403 kp.23) uz +371 20011284. Tikai tad tas tiks ieskaitīts (zvanot un sakot par zudušu/bojātu kontrolpunktu, tas netiks ieskaitīts). Pēc SMS nosūtīšanas varat turpināt distanci. Ja KP būs tomēr bijis vietā vai nebūs bojāts - tas komandai netiks ieskaitīts.
  • Sacensības notiek pilsētā ar aktīvu satiksmi. Jūsu pašu drošības dēļ ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus un cieniet citus satiksmes dalībniekus! Palīdzības tālruņi +371 27784119, +371 25888832. Neatliekamas palīdzības gadījumos zvanīt uz 113.
  • Ja tiek pārsniegts distancē pavadāmais laiks (2, 4 vai 6 stundas), par katru minūti tiks atņemts 1 punkts no rezultāta. Kavējot 30 minūtes, rezultāts netiks ieskaitīts. Kontrolpunktos komandas biedriem jāatzīmējas minūtes ietvaros. Kontrolpunkti, kas apmeklēti pēc kontrollaika beigām, netiek ieskaitīti.
SACENSĪBU CENTRS UN LAIKA PLĀNS

Sacensību centrs atrodas pie t/c Spice Home, Lielirbes ielā 17A, Rīgā. Skatīt kartē: http://ej.uz/rigas-rudens-rog-17 Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuvju teltis gan sievietēm, gan vīriešiem, numuru izņemšana, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana, silta tēja finišā. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties “Isostar” enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī būs iespēja iegādāties “Garmin” produkciju un "OS Veikals" veikala produkciju un siltas uzkodas.

 

LAIKS AKTIVITĀTE
9:00 Sākas reģistrācija un karšu dalīšana (kartes izsniedz reģistrācijā)
11:00 Starts 6h un 4h rogainingam
12:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga pastaigai un Asics 7km skrējienam
14:00 Kontrollaika beigas 2h distancei un Asics 7km skrējienam
15:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distanceiNUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA

Visiem komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par numuru saņemšanu. Komandas kapteinis nevar parakstīties citu dalībnieku vietā. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie ir ievietoti iekšā komandas starta pakā.


KOMANDAS, DALĪBNIEKA VAI NOSAUKUMA MAIŅA

Sacensību nedēļā, tajā skaitā sacensību dienā, par distances, komandas nosaukuma vai dalībnieka maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. Visas izmaiņas var veikt sacensību dienā Reģistrācijas un Info teltī. Dalībnieka dzēšana no komandas vai komandas atteikšanās no starta ir bez papildus maksas.


KARŠU SAŅEMŠANA, DISTANCES PLĀNOŠANA UN STARTS

Sacensību kartes tiks izsniegtas reģistrācijā kopā ar komandas aploksnēm, tādējādi komandas, kam nepieciešams ilgāks laiks distances plānošanai, var ierasties sacensību centrā laicīgāk un atvēlēt plānošanai tik laika, cik nepieciešams. Reģistrācija būs atvērta no plkst. 9.00 līdz plkst. 12.00. Atsevišķas plānošanas kartes nav paredzētas. Saņemot kartes, obligāti jāizlasa uz kartes rakstītās instrukcijas. Plānošanai būs paredzēta vieta lielajā teltī, plānot drīkst arī savās automašīnās vai citur. Katram dalībniekam paredzēta viena karte. Pirms starta katram dalībniekam ar aproces palīdzību obligāti jāapliek ap roku SI karte un jāsaglabā neskarta līdz finišam. Pie ieejas starta koridorā tiesnesim obligāti jāuzrāda ar aproci pie rokas piestiprināta SI karte.


DISTANCES VEIKŠANA

Tā kā sacensību laikā ceļu satiksme Rīgas pilsētā netiek slēgta, visiem dalībniekiem ir pienākums ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, būt īpaši piesardzīgiem, šķērsojot ielas un pie luksoforiem. Atrodot kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem punktā jāatzīmējas – jāsagaida SI stacijas signāls. Komandas dalībniekiem kontrolpunktos jāatzīmējas 1 minūtes ietvaros, citādi kontrolpunkts netiks ieskaitīts. Komandai jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz izvēlētās distances kontrollaika beigām. Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Finišā tiesnešiem obligāti jānodod SI kartes un nomātais ekipējums. Rezultāti komandām būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā lielajā teltī, pieejami arī no mobilajiem tālruņiem, apmeklējot sacensību mājas lapu.


DROŠĪBAI UN IEVĒRĪBAI

Esi uzmanīgs visur, kur ej! Obligāti ievēro Ceļu satiksmes noteikumus gājējiem! Neskrien pāri intensīvas satiksmes ceļiem tam neparedzētās vietās, izraisot autobraucēju negatīvu viedokli pret sportistiem un aktīvās atpūtas cienītājiem! Ievēro zīmes “Privātīpašums”, “Staigāt aizliegts!”! Respektē citus iedzīvotājus un privātīpašniekus, kuri ir saimnieki, bet Tu – ciemiņš!


PAR 2019.GADA PASAULES VETERĀNU ORIENTĒŠANĀS ČEMPIONĀTA TERITORIJU

Dalībniekus, kas plāno piedalīties 2019.gada Pasaules veterānu orientēšanās čempionātā Rīgā, aicinām iepazīties ar pasākuma mājas lapā www.WMOC2019.lv publicētajām embargo teritorijām. Informējam, ka Rīgas rogainingā šajās teritorijās kontrolpunkti neatradīsies un no teritorijām distances laikā ir iespējams izvairīties.


EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties vieglu, sportisku apģērbu, ērtus apavus, kuros varat staigāt vai skriet gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris distances plānošanai, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens.


SACENSĪBU KARTE

Kartes būs abpusēji laminētas un mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kopējais kontrolpunktu skaits - 50, kopējā punktu vērtība - 200 punkti. Kontrolpunktu vērtības no 2 līdz 6 punktiem (punkta vērtība ir tā numura pirmais cipars). Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 centimetrs kartē ir vienāds ar 200 metriem dabā; kartes izmērs: 62 x 42 cm. Karte sagatavota balstoties uz apgāda “Jāņa Sēta” topogrāfiskajiem materiāliem, korekcijas dabā – Reinis Bērziņš un Valters Kaminskis. Kartē izmantoti topogrāfisko karšu apzīmējumi, attēlots reljefs. Lai apskatītu sacensību provizorisko karti, spied šeit


DISTANCES APRAKSTS

Karte būs viegli saprotama, gan orientieristiem, gan arī visiem rogaininga iesācējiem. Kartes pamatu veido "Jāņa Sēta" pilsētas karte, kur mežs ir zaļš, bet klajumi balti. Tajā veikti papildinājumi un labojumi, taču jārēķinās, ka rogaininga kartes netiek zīmētas tik precīzi kā orientēšanās kartes, tāpēc distancē jāvadās pēc galvenajiem orientieriem. Kartē būs atzīmēti svarīgākie šķērsojumi pāri lielākajām ielām, šosejām, dzelzceļiem un grāvjiem (gājēju pārejas, tiltiņi, tuneļi, bebru dambji, pārkrituši koki). Šķērsojot šosejas citās vietās, var nākties gaidīt pat 20 minūtes, iekams automašīnu plūsmā parādīsies kāda sprauga. 

Vērība noteikti jāpievērš žogiem, kas, kā jau pilsētā, būs visur. Kartē rūpīgi atzīmēti tie, kas pavisam noteikti būs pa ceļam no punkta uz punktu, bet, ja esat īpaši alternatīvo maršrutu cienītāji, tad var gadīties, ka žogs kartē nav iezīmēts, taču to var uzminēt pēc apzīmējumiem – daudzstāvu vai sabiedriska apbūve parasti ir nenožogota un publiski pieejama, bet savrupmāju teritorijas un industriālās teritorijas parasti ir nožogotas un nepieejamas. Ja žogā iezīmēti vārti, tas nozīmē, ka tajā uzturēties atļauts, turklāt daži kontrolpunkti tīšuprāt būs novietoti nožogotās teritorijās, kur dalībnieku pārvietošanos atļāvuši to īpašnieki. 

Kartē pieejami gan tādi grāvji, ko viegli šķērsot, paliekot sausiem, bet būs arī tādi, ko pārvarēt var vienīgi peldus (“nepārvarami”), tāpēc šiem grāvjiem atzīmētas šķērsošanas vietas prognozētajos dalībnieku maršrutos. Pilnīgi visā garumā grāvji nav pārbaudīti, tāpēc alternatīvo maršrutu cienītāji var droši cerēt uz kādu bebra sagādātu dzimšanas dienas pārsteigumu Latvijas drosmīgākajiem dēliem un meitām. Visos grāvjos ir ūdens, savukārt sausie grāvji kartē nemaz nav zīmēti. Tā kā laika prognozes iepriecina ar sausumu tuvākajā nedēļā, un sniegu nesola, tad, visticamāk, sausie grāvji arī paliks sausi. 

Kā jau pilsētā, lielākā daļa zemes pieder kādam privātīpašniekam, kas klasiskās orientēšanās sacensībās būtu uzskatāma par aizliegto teritoriju, tomēr kartē tās nav atzīmētas, taupot printera sarkano krāsu. Kontrolpunkti izvietoti tā, lai šādas teritorijas šķērsot nebūtu izdevīgi. Savukārt, alternatīvāku maršrutu gadījumā tās var kartē uzminēt tāpat kā žogus - ja redzat zīmi "Nepiederošiem ieeja aizliegta" - neignorējiet to un nepārbaudiet, kā jūsu šarms iedarbosies uz apsardzes suņiem! Gandrīz visus kontrolpunktus var sasniegt sausām kājām, dažkārt ar nelieliem dubļiem. Protams, bez dubļiem īstu rogainingu taisīt nevar, tāpēc ir pāris kontrolpunkti kartes nomalēs, kur taisnākais ceļš nebūs tas sausākais. Kāda būs Tava brīvdienu stratēģija?


KONTROLPUNKTU LEĢENDAS (BŪS ARĪ UZ KARTES)

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Iela, DR gals / Street, SW end 37 Pussalas gals / End of peninsula 54 Žogs, ZA stūris / Fence, NE corner
21 Grāvis, A gals / Ditch, E end 38 Taka, Z gals / Path, N end 55 Virsotne / Hillock
22 Drupas, R gals / Ruins, W end 39 Deguns, Z gals / Spur, N end 56 Deguns, ZA gals / Spur, NE end
23 Rotaļlaukums / Playground 40 Žogs, DA mala / Fence, SE side 57 Starp pauguriem / Between hillocks
24 Upes līkums, R krasts / River bend, W bank 41 Grāvis-Dīķis, D krasts / Ditch-Pond, S bank 58 Dīķis, A krasts / Pond, E bank
25 Koku puduris, ZR stūris / Coapse, NW corner 42 Žogs, Z stūris / Fence, N corner 59 Starp pauguriem / Between hillocks
26 Pussala / Peninsula 43 Grāvis, A gals / Ditch, E end 60 Klajums, D stūris / Open area, S corner
27 Taku krustojums, ZA / Path junction, NE 44 Ieloks / Fold 61 Meža strēle, DA gals / Forest spit, SE end
28 Upes līkums, R krasts / River bend, W bank 45 Virsotne / Hillock 62 Dīķis, ZA stūris / Pond, NE corner
29 Ēkas iekšpagalms / Inner yard of building 46 Sliežu gals / End of rails 63 Deguns, D gals / Spur, S end
30 Klajums, Z puse / Open area, N side 47 Koku puduris, DR stūris / Coapse, SW corner 64 Bebra dambis, Z krasts / Beaver's dam, N bank
31 Grāvju krusts, A krasts / Ditch junction, E bank 48 Deguns / Spur 65 Grāvis, D krasts / Ditch, S bank
32 Virsotne / Hillock 49 Paugurs, D piekāje / Hillock, S foot 66 Ieloks / Fold
33 Tilta Z balsts / N pillar of bridge 50 Paugurs / Hillock 67 Koku puduris, Z stūris / Coapse, N corner
34 Dīķis, ZR stūris / Pond, NW corner 51 Grāvju krustojums / Ditch junction 68 Dīķis, R krasts / Pond, W bank
35 Virsotne / Hillock 52 Žogs, DA stūris / Fence, SE corner 69 Klajums virsotnē / Open area on hillock
36 Piestātnes paliekas / Remains of dock pier 53 Deguns, ZA gals / Spur, NE end Finišs zem arkas / Finish under arch


Ja jums rodas kādi jautājumi, gaidīsim tos uz xrace@xrace.lv

Tiekamies!
Rīgas rogaininga organizatori