Rīgas rogaininga sacensību karte jau klāt! Piesakies līdz 12.novembrim izdevīgāk!

image

Sestdien, 18.novembrī, būs daudz iemeslu svinēt - šī nedēļas nogale daudziem būs gan sportiska, gan svinīga, jo pa dienu pie t/c Spice Home svinēsim jau tradicionālos rogaininga svētkus, piedaloties Rīgas rudens rogainingā, bet vakara programmā rīdzinieki noteikti varēs baudīt Latvijas Neatkarības gadadienas salūtu un citas aktivitātes draugu vai ģimenes lokā, ko sarūpēs galvaspilsēta. Atceries, ka rogainingam visizdevīgāk iespējams piereģistrēties tikai līdz svētdienai, kā arī bērniem bezmaksas dalība pieejama, piesakoties līdz 12.novembrim (ieskaitot). 

Jau tagad ikvienam ir pieejama sacensību karte bez kontrolpunktiem. Kartes būs abpusēji laminētas un mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kopējais kontrolpunktu skaits - 50, kopējā punktu vērtība - 200 punkti. Kontrolpunktu vērtības no 2 līdz 6 punktiem (punkta vērtība ir tā numura pirmais cipars). Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 centimetrs kartē ir vienāds ar 200 metriem dabā; kartes izmērs: 62 x 42 cm. Karte sagatavota balstoties uz apgāda “Jāņa Sēta” topogrāfiskajiem materiāliem, korekcijas dabā – Reinis Bērziņš un Valters Kaminskis. Kartē izmantoti topogrāfisko karšu apzīmējumi, attēlots reljefs. Lai apskatītu sacensību provizorisko karti, spied šeit vai uz attēla zemāk, lai to palielinātu!

Rīgas rudens rogainings mūsu valsts svētku dienā ikvienam dalībniekam parādīs Rīgā paslēptās skaistākās, baisākās un interesantākās vietas, kurām ikdienā visi dodamies garām nepamanot. Vai, paceļoties no lidmašīnas skrejceļa, Tev ir kādreiz ienācis prātā, kā dzērvēm garšo dzērvenes purvā aiz lidostas žoga? Vai, braucot pa Jūrmalas šoseju, uzdod sev jautājumu, kādas divas pasaules savieno tie neskaitāmie gājēju tiltiņi virs galvas? 

Karte būs viegli saprotama, gan orientieristiem, gan arī visiem rogaininga iesācējiem. Kartes pamatu veido "Jāņa Sēta" pilsētas karte, kur mežs ir zaļš, bet klajumi balti. Tajā veikti papildinājumi un labojumi, taču jārēķinās, ka rogaininga kartes netiek zīmētas tik precīzi kā orientēšanās kartes, tāpēc distancē jāvadās pēc galvenajiem orientieriem. Kartē būs atzīmēti svarīgākie šķērsojumi pāri lielākajām ielām, šosejām, dzelzceļiem un grāvjiem (gājēju pārejas, tiltiņi, tuneļi, bebru dambji, pārkrituši koki). Šķērsojot šosejas citās vietās, var nākties gaidīt pat 20 minūtes, iekams automašīnu plūsmā parādīsies kāda sprauga. 

Vērība noteikti jāpievērš žogiem, kas, kā jau pilsētā, būs visur. Kartē rūpīgi atzīmēti tie, kas pavisam noteikti būs pa ceļam no punkta uz punktu, bet, ja esat īpaši alternatīvo maršrutu cienītāji, tad var gadīties, ka žogs kartē nav iezīmēts, taču to var uzminēt pēc apzīmējumiem – daudzstāvu vai sabiedriska apbūve parasti ir nenožogota un publiski pieejama, bet savrupmāju teritorijas un industriālās teritorijas parasti ir nožogotas un nepieejamas. Ja žogā iezīmēti vārti, tas nozīmē, ka tajā uzturēties atļauts, turklāt daži kontrolpunkti tīšuprāt būs novietoti nožogotās teritorijās, kur dalībnieku pārvietošanos atļāvuši to īpašnieki.

Kartē pieejami gan tādi grāvji, ko viegli šķērsot, paliekot sausiem, bet būs arī tādi, ko pārvarēt var vienīgi peldus (“nepārvarami”), tāpēc šiem grāvjiem atzīmētas šķērsošanas vietas prognozētajos dalībnieku maršrutos. Pilnīgi visā garumā grāvji nav pārbaudīti, tāpēc alternatīvo maršrutu cienītāji var droši cerēt uz kādu bebra sagādātu dzimšanas dienas pārsteigumu Latvijas drosmīgākajiem dēliem un meitām. Visos grāvjos ir ūdens, savukārt sausie grāvji kartē nemaz nav zīmēti. Tā kā laika prognozes iepriecina ar sausumu tuvākajā nedēļā, un sniegu nesola, tad, visticamāk, sausie grāvji arī paliks sausi. 

Kā jau pilsētā, lielākā daļa zemes pieder kādam privātīpašniekam, kas klasiskās orientēšanās sacensībās būtu uzskatāma par aizliegto teritoriju, tomēr kartē tās nav atzīmētas, taupot printera sarkano krāsu. Kontrolpunkti izvietoti tā, lai šādas teritorijas šķērsot nebūtu izdevīgi. Savukārt, alternatīvāku maršrutu gadījumā tās var kartē uzminēt tāpat kā žogus - ja redzat zīmi "Nepiederošiem ieeja aizliegta" - neignorējiet to un nepārbaudiet, kā jūsu šarms iedarbosies uz apsardzes suņiem! Gandrīz visus kontrolpunktus var sasniegt sausām kājām, dažkārt ar nelieliem dubļiem. Protams, bez dubļiem īstu rogainingu taisīt nevar, tāpēc ir pāris kontrolpunkti kartes nomalēs, kur taisnākais ceļš nebūs tas sausākais. Kāda būs Tava brīvdienu stratēģija?


RRR_2017_karte.JPG