Rīgas pavasara rogainings noslēdzies, Bībers un Ronimoiss uzvar ceturto reizi

image

Svētdien, 26.martā, Mežaparkā norisinājies sestais Rīgas rogainings. Ar pārliecinošu uzvaru garākajā 6 stundu distancē uzvarēja nu jau četrkārtējie Rīgas rogaininga čempioni – Zigmunds Bībers un Andris Ronimoiss, komanda “Laid mums tur laimē diet”, distancē pavadot 5 stundas un 52 minūtes, kuru laikā savākti 189 punkti no iespējamiem 200 punktiem. Uzvarētāji nepilnās sešās stundās veica 70 kilometrus.

Starts sacensībām tika dots Mežaparkā, kur plkst. 11.00 distancē devās 4 stundu un 6 stundu distanču dalībnieki, bet plkst. 12.00 startēja 2 stundu dalībnieki, bērnu pastaiga un Asics 7km taku skrējiens. Sacensībās piedalījās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ASV, Zviedrijas, Somijas un Lielbritānijas. Dalībnieki devās punktu meklēšanā uz Sarkandaugavas, Mežaparka, Čiekurkalna, Skanstes, Vecmīlgrāvja, Vecāķu un citiem rajoniem.

 

Divu stundu rogaininga rezultātu augšgals iztika bez pārsteigumiem – savu uzvaru sēriju pārliecinoši turpināja brāļi Oskars un Edgars Cimermaņi no Smiltenes, kuri rogainingā izcīnīja jau trešo uzvaru pēc kārtas un par 10 punktiem apsteidza vīriešu komandu konkurences otro ātrāko komandu – “Izturība/Isostar 23”, bet trešie palika “Isostar Booster Energy”. Jaukto komandu konkurencē trīs labākās komandas bija “Bubuči” ar Kalvi Brūnu un Ilzi Brūnu, otrie - komanda “Vienradži”, bet trešie – “Kaimiņu komūna”. Sieviešu komandu konkurencē labākās bija Signe Vilcāne un Dace Nelsone (komanda “Lielie Dibeni”), pārspējot “Trakās Vāveres Bamby team” un “Beibes skrien”. Starp ģimeņu komandām izcils rezultāts “Čiekuru vācēji” komandai, kas izcīnīja uzvaru grupā un ieguva septīto vietu 2 stundu distances kopvērtējumā no 104 komandām.

 

Četru stundu kontrollaikā 188 komandu konkurencē nepārspēti atkal bija brāļi Zigmārs un Andris Gaiļi (komanda “Neliels treniņš”), kuri 118 punktus savāca 3 stundu un 54 minūšu laikā. Šī brāļiem bija jau trešā uzvara Rīgas rogaininga 4 stundu distancē. Otrajā vietā ierindojās Andris Grandāns un Pēteris Grīviņš (komanda “Riga Adventure Team/KoBalts”), bet trešie – “Siguldas maratona klubs” komanda. Jaukto komandu konkurencē vietas labāko trijniekā komandas sadalīja spraigā cīņā – vienādu punktu skaitu savāca trīs komandas, un vietu sadalījumu noteica distancē pavadītais laiks – labāko trijnieks bija komandas “I&A” pirmajā vietā, “Krustpunkts” un “Kaspara Komanda” attiecīgi otrajā un trešajā – visas ar 105 punktiem. Sieviešu komandu konkurencē uzvara Aigai Kalniņai un Kristīnei Veitai, otrā vietā komanda “Šurpu-turpu!”, bet trešā vieta “Suns ar galvu lejā” komandai. Ģimeņu konkurencē triumfēja Pēteris un Vilnis Gaiļi, savācot 69 punktus.

 

Sešu stundu distancē par intrigu līdz pēdējam parūpējās spēcīgās vīriešu konkurences komandas, taču kopvērtējuma trijnieks vietas sadalīja ar pārliecinošām atstarpēm savāktajos punktos. Jau ceturto uzvaru Rīgas rogaininga garajā distancē izcīnīja Andris Ronimoiss un Zigmunds Bībers, par iespaidīgiem 22 punktiem apsteidzot otrās vietas ieguvējus – orientieristus Jāni Kūmu un Jāni Krūmiņu.  Trešā vieta vīriešu atklātajā grupā “Apakšgrāvja Adipināts” komandai. Sacensību uzvarētāji atzinīgi novērtēja, ka sacensību kartes varēja saņemt krietni ātrāk un vairāk laika veltīt komandas stratēģijai un distances āķīgāko vietu izpētīšanai.

 

“Distancē jutos kā mājas trasē, jo ikdienas treniņos rajons ir labi iepazīts,” pauda A.Ronimoiss, vienlaikus piebilstot, ka komanda visus punktus jau sākotnēji nebija plānojuši savākt. Z.Bībers atklāja, ka komandas biedri arī Rīgas rudens rogainingā būs gatavi cīnīties par augstākajām vietām. Komandai rogainingā sasniegtais bijis labs atspēriena punkts gatavošanās procesā arī gaidāmajam Pasaules rogaininga čempionātam, kas šogad augustā notiks Latvijā, Rāznas ezera apkaimē.  

 

Vīriešu veterānu komandu vidū iztika bez pārsteigumiem, un uzvaru izcīnīja viesi no Igaunijas – komanda “KARVAJALAD”, kur startēja Reigo Lehtla un Armo Hiie. Superveterānu komandu konkurencē arī uzvara tika viesiem – lietuviešiem no komandas “Pirmo reizi”, bet junioru vidū labākais sniegums “Chicken-Duck-Woman thing” komandai.

 

Sieviešu konkurencē Open grupā labākais sniegums dāmām no Lietuvas (komanda “Meža skaistules”), kas aiz sevis atstāja pašmāju “Kažokzvēri” komandu un “Cielaviņas”. Sieviešu veterānu komandu konkurencē trīs labākās stiprā dzimuma komandas bija “Vidzemes ekspresis”, “Piparmētras” un “Piedzīvojumu meklējot”, taču superveterānu grupā nepārspētas bija Gunta Lebedoka un Silvija Penkule (komanda “Durbe & Kurmis”), komandas “KĀ2” dalībnieces un “Polārlapsas”. Junioru komandu konkurences stiprākās meitenes bija “camondamon”, “Vieglā maizīte” un “Laims”.

 

Jaukto komandu konkurencē Open grupas čaklākā punktu vācēju komanda bija “Divi Auni”, kur startēja Igaunijas pārstāvji, par 5 punktiem apsteidzot “Liedagi-35” komandu un par 8 punktiem – komandu “Riboksīns un Mildronāts”. Veterānu konkurencē spēcīgā komanda “Joka pēc”, kur startēja Andris un Alvita Mirecki un Anita Liepiņa, ierindojās 7.vieta kopvērtējumā un pārliecinoši uzvarēja veterānu jaukto komandu konkurencē. Otrā un trešā vieta attiecīgi komandām “Serious & Intent” un “Noklīdušie dīvainīši”. Superveterānu konkurencē labāko trijnieks bija komandas “Jugla”, “Malači” un trešie – “KĀPA LR”. Starp junioru komandām labāko sniegumu rādīja “Trīs Dadzīši” ar 117 punktiem, “Kloķvārpstas” ar 101 punktu un “BroSis” ar 98 punktiem.

 

Paralēli rogaininga sacensībām norisinājās arī Asics 7km taku skrējiens, kur 50 dalībnieku konkurencē uzvaras izcīnīja Reinis Virza un Kamilla Vanadziņa. Rīgas rogaininga ietvaros tika noskaidrots arī stratēģiskākā uzņēmuma tituls, pie kura tika uzņēmums "Galeo Consulting". Rīgas rogaininga sacensības Rīgā norisinājās jau sesto reizi. Nākamās sacensības notiks 18.novembrī pie tirdzniecības centra “Spice” un distancē iekļaus gan Spilves, Kleistu un Imantas rajonus, gan Torņakalna un Āgenskalna teritorijas. Rogainings ir orientēšanās sacensības, kur komandas no 2 līdz 4 dalībniekiem izvēlētajā kontrollaikā apmeklē pilsētā, parkos un mežā izvietotus kontrolpunktus.  Sacensības piedāvā Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Atbalsta Isostar, Garmin, Asics, Baltais.

 

 • Apsveicu visus uzvarētājus un dalībniekus!

  Prieks par nākamās sacensības rajonu. Nevaru vien sagaidīt

 • Sacensības kolosālas, trase arī interesanta. No mana 6h skrējiena viedokļa nav kur piesieties. Bet.... Kā var bērniem (Bērnu pastaiga) neiedot ,pat neparedzēt, medaļas. Protams atruna - vai tad medaļu dēl piedalās! Mums lieliem tas nav tik svarīgi, bet bērniem tas tak ir. Nu ja tas ir naudas jautājums, tad es pat esmu gatavs samaksāt par to bērna distanci lai tik viņam tā piemiņa tiek, pieaugušajiem kas pavada bērnus tak par tiem ir samaksāts, bet medaļas nav. Pirmajos gados no bērnu viedokļa viss bija kolosāli. Gan bija ēdamais pēc finiša, gan dzeramais, gan katram bērnam čips ar kuru atzīmēties (tā viņiem ir ļoti svarīga lieta, nopīkstināt to čipu). Zvēri pagājušo gadu kolosāli, šogad nu tā, nekādas aktivitātes. Pastāstiet tak kur ejat un kā to kartē pazīt un atrast. Mācaties no Magnēta.. Ar katru gadu dalībnieku skaits pieaug, bet kvalitāte krītas (tas neattiecas uz trasi). Mācieties no kļūdām. Ja būs apmierināti bērni, tad arī būs pieaugušie sacensību dalībnieki, jo ja nepatiks bērniem dalībnieku skaits kritīsies.Tiekamies rudenī.

 • Jāni, prieks, ka trase patika! Bet - bērniem arī ir paredzētas medaļas, sazināsimies e-pastā kā nogādāt. Identi gan ne reizi nav bijuši katram, bet par to zvēri līdz rudenim apspriedīsies ;) Tiekamies!

 • Man laikam atšķirībā no daudziem citiem trase bija pilnīgi sveša, šķita vismaz 80 % teritorijas nekad nebiju bijusi. Tai skaitā pirmo reizi mūžā (47 gados) dzīvajā redzēju Brāļu kapu memoriālu.Nebija arī ne jausmas, ka Mežaparks ir tik milzīgs. Tālāk par Zoo nebija sanācis nekad. Lielākais prieks bija, ka pēc pāris minūšu pārdomām atpazinu Aldara torni, kur pirms gadiem 30 biju klinšu klāpšanas nodarbībās.Tā ka paldies par Rīgas iepazīšanu. Lielā talka gan, šķiet, līdz daudzām vietām vēl šajā gadsimtā netiks.....vai arī tā piemēslošana notiek tik aši, ka tīrīšana neko nedod...

 • Vakar izlasīju, bet nevaru vēl nomierināties! Nu gan sviestu par bērniem esi sarakstījis, dalība taču BEZMAKSAS! (nu tiem zvēriem varbūt taisnība, ja tie tiešām ne runīgs bija)

 • Kur palicis "Rīgas rogaininga Stratēģiskākais uzņēmums" kauss :)

 • Marek, pošas ceļā pie jums ;)

 • Vai arī diplomi uzvarētājiem pošas? Un ja jā, tad kad un kā?

 • Pilnmēness it kā jau sen pagājis, bet pretenciozie dīvaiņi nespēj vien rimties. Vienam pietrūkst bērna medaļa, citam zupa un pat uzvarētāja diploms. Rīgas Rogainingam iesaku neiespringt, jo visiem dīvaiņiem tāpat neizpatikt.
  Starp citu gan uzvarētāju, gan pēdējās vietas komandu diplomus var izdrukāt cik sirds vēlas un cik tavs printeris spēj pavilkt.

 • Negribas pat iedziļināties, bet Tu taču stulbs esi (atvainojos par izteicienu)!

 • Vai tiešām rudenī rogainings atkal notiks "Spices" rajonā?

 • 6 Rīgas rogainingi jau ir pārklājuši visu Rīgu, nav variantu - organizatoriem nāksies daļēji atkārtoties. (vai pārcelties uz citām pilsētām :) )

 • Rīgas nosaukums un Rīgas Domes atbalsts piesien rogainingu Rīgas robežām + jābūt gana lielam pleķim, kur dalībniekiem nolikt auto

 • A kur solītais veselas puzles izskāts? :)

  P.S. Paldies par lieliskām sacensībām! Protams, ka bija arī organizatoru kļudas, taču kopējo iespaidi tie nu nekā neietekmē! Viss bija forši, tā arī turpiniet!)

 • Kura komanda īsti uzvarēja jaukto komandu konkurencē?
  Pēc raksta nevar saprast.

 • Spilve un Kleisti izklausās labi. Tik padomājiet, varbūt labāk pieķert klāt Daugavgrīvas salu, Bolderājas kāpu un Vārnukrogu. Āgenskalns un Torņakalns svaigi skrieti. Un būs kolosāli :)

 • Vai tiks publicēta sacensību karte (ne provizoriskā)?
  Jeb varbūt neprotu ieraudzīt?

 • http://www.rigasrogainings.lv/kcfinder/upload/files/Karte%20-%20R%C4%ABgas%20Rogainings%202017-pavasaris.png