Par sacensībām

Vismaz senākie Rīgas rogaininga dalībnieki līdzšinējos piecos gados lielpilsētu nu būs ieraudzījuši ne tikai no visām četrām, bet varbūt pat piecām debespusēm. Tāpēc jaunajā gadā spersim lielu soli pāri tiem sen daudzinātajiem smilšu kalniem, kas Rīgai visapkārt. Atspēriena dēlīti liksim vistālāk ziemeļos - Ziemeļblāzmas apkārtnē, no kura mēģināsim aizlēkt pāri Ķīšezeram - taisni smilšainajās Kalngales kāpās. Tāpat lēksim pāri arī 16.gadsimta Daugavas grīvai (tagadējai Vecdaugavai), ielecot kādā cara armijas bunkurā Mangaļsalā, kur pirms simt gadiem zvejnieka dēls Oskars Kļava ķēris ne tikvien lašus... bet ko noķersiet jūs?

Un vai tiešām Rīgas rogaininga raibajā vēsturē neviens līdz šim vēl nebija redzējis jūru!?

Sacensībās variet izvēlēties kādu no 5 distancēm:

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 6 stundas.

programma un sacensību centrs

Esam pamainījuši arī 2019.gada pavasara rogaininga starta laikus. Tagad katra distance startē ik pēc 1h un finišē tieši tāpat - ik pēc 1h.

Laiks Aktivitāte
09:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga pastaigai un Rogaininga skrējienam
15:00 Kontrollaika beigas 2h distancei
14:30 Apbalvošana 2h rogainingam un Rogaininga skrējienam
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
15:30 Apbalvošana 4h rogainingam
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei un Rogaininga skrējienam
17:30 Apbalvošana 6h rogainingam

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties Isostar enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā. Provizoriskā sacensību teritorija ir attēlota zemāk interaktīvajā kartē ar sarkanu līniju.

DALĪBAS MAKSAS UN IZMAIŅAS KOMANDAS PIETEIKUMĀ

Komandas sacensībām var pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu www.rigasrogainings.lv un apmaksājot ar bankas karti vai pārskaitījumu. Pieteikšanās sacensībām mājaslapā notiek līdz 2019.gada 21.martam (ieskaitot). 

Maksājuma rekvizīti: Piedzīvojumu sacensību apvienība, reģ.nr.: 40008154479, bankas konts: LV77NDEA0000082636667, banka: Luminor Bank AS, maksājuma mērķis: Komandas nosaukums.

Dalības maksa 6h un 4h rogainingam (vienam dalībniekam) / 2h rogainingam un Rogaininga skrējienam (vienam dalībniekam);

Vecuma grupa 20.11-30.11 01.12-27.01 28.01-17.03 18.03-23.03
Bērni līdz 12 gadiem Bez maksas Bez maksas 3 / 3 5 / 5
Jaunieši no 12-18 gadiem un seniori no 62 gadiem 7 / 5 10 / 7 13 / 9 20 / 15
Pieaugušie 14 / 10 17 / 14 22 / 18 30 / 25

Dalības maksa Rogaininga pastaigai (vienam dalībniekam):

Vecuma grupa Līdz 17.03 18.03-23.03
Bērni līdz 12 gadiem Bez maksas 5
Vecāki vai aizbildņi kas pavada bērnus Bez maksas Bez maksas

Dalības maksā ietilpst medaļa katram finišētājam, sacensību SI atzīmēšanās čipi (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 5 gadu vecumu) 2 EUR vērtībā, kartes izgatavošana, aproces, dalībnieka numurs, saspraudes, mantu glabātuve, rezultātu fiksēšanas iekārtas un rezultātu apstrāde, dzēriena un enerģijas paka finišā, medicīniskā palīdzība, uzvarētāju balvas un citi organizatoriski izdevumi. Sacensību centrā varēs iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus.

Dalībnieki var mainīt komandas sastāvu, nosūtot informāciju organizatoriem uz e-pastu rogainings@xrace.lv. Līdz sacensību nedēļai iesūtītās izmaiņas tiks veiktas bez maksas. Sacensību nedēļā, tajā skaitā sacensību dienā, par distances, komandas nosaukuma vai dalībnieka maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. Sacensību dienā visas izmaiņas var veikt Info teltī. Dalībnieka dzēšana no komandas vai komandas atteikšanās no starta ir bez papildus maksas.

KĀ JĀVEIC ROGAININGA DISTANCE?

Tā kā sacensību laikā ceļu satiksme Rīgas pilsētā netiek slēgta, visiem dalībniekiem ir pienākums sacensību laikā ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, būt īpaši piesardzīgiem, šķērsojot ielas, pie luksoforiem. Atrodot kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem punktā jāatzīmējas – jāsagaida SI stacijas signāls.  Lai komandai ieskaitītu kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem tajā jāatzīmējas 1 minūtes ietvaros.

Ņemiet vērā, ka, atzīmējoties, tiek ņemta vērā pirmā atzīme. Ja būsiet pieskrējies pie KP un atzīmējies un komandas biedrs pieskries vēlāk kā pēc 1 minūtes, šis KP netiks ieskaitīts. Komandai jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz izvēlētās distances kontrollaika beigām.

Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Par katru kavēto minūti pēc kontrollaika no savākto punktu skaita tiks noņemts 1 punkts. Ja komanda kavēs vairāk kā 30 minūtes, netiks ieskaitīts neviens punkts. Finišā komandai obligāti jānodod tiesnesim SI kartes un cits nomātais ekipējums, ja tāds ir.

Rezultāti komandām būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā, pieejami arī mājas lapā, ko varēs apskatīt no mobilajiem tālruņiem. 

KĀ JĀVEIC SKRĒJIENA DISTANCE?

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros - dabā nemarķēts maršruts rogaininga kartē, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Rogaininga karte ir viegli lasāma un saprotama arī iesācējiem. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un dalībnieku pienākums, apmeklējot distances kontrolpunktus, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus. Sacensībās uzvar dalībnieks, kurš distanci veicis visātrāk un apmeklējis visus nepieciešamos kontrolpunktus. Sacensību kontrollaiks ir 2 stundas, un dalībniekam jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz kontrollaika beigām. Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Finišā obligāti jānodod tiesnesim SI karte, lai būtu iespējams reģistrēt skrējiena rezultātu. Rezultāti būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā, kā arī vienlaicīgi būs pieejami arī sacensību mājas lapā. 

Sacensību rītā reģistrācijā dalībnieki saņems rogaininga kartes, kur būs attēlots sacensību skriešanas maršruts ar kontrolpunktiem, kuros jāatzīmējas skrējiena gaitā. Kontrolpunkti jāapmeklē jebkādā secībā. Ja dalībniekam finišā iztrūkst kāds kontrolpunkts, dalībnieks rezultātos ierindojas pēc dalībniekiem, kuri ir atzīmējušies visos nepieciešamajos kontrolpunktos. 

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA    

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties siltu, sportisku apģērbu, cepuri, cimdus un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

GPS sekošana

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšnas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu.

Saite uz Rīgas rudens rogainings 2018 tiešraidi ir šī - http://sportrec.navirec.com/ui/#1dr4160 
Saite uz Rīgas pavasara rogainings 2019 tiešraidi ir šī - http://sportrec.navirec.com/ui/#1dvcnb0

Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

SACENSĪBU KARTE un kontrolpunktu atrašanās vietas

Informācija tiks papildināta tuvāk sacensību dienai.