Strenčupītes rogainings

Leģenda

Velns salasījis akmeņus un steidzies uz Strenci aizbērt Gauju. Aicinājis arī Velna māti līdz, bet tā nav gājusi. Tad nu Velns māti pieslēdzis pie akmens un gājis viens, bet iedziedājies gailis – un Velna nodoms izjucis. Tas nu mucis atpakaļ un mājās ātrās dusmās piekāvis vēl māti. Lielais iedobums akmenī palicis no Velna mātes muguras, bet otrs iedobums – no Velna ceļgala, kad tas dusmās meties mātei virsū. Pats akmens - Andrecēnu Velna (mātes) gulta - atrodas Naukšēnu pagastā. Savukārt Velna izbērtie akmeņi veido Strenču krāces. (Kārlis Bokums, Valmiera, 1926)

SACENSĪBU NORISE UN PROGRAMMA   

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Laiks Aktivitāte
10:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
12:00 Starts 6h rogainingam
12:30 Starts 3h MTB rogainingam
13:00 Starts 4h rogainingam
14:00 Starts 2h rogainingam, 2h Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
15:30 Kontrollaika beigas 3h MTB rogainingam
16:00 Kontrollaika beigas 2h rogainingam un 2h Rogaininga skrējienam
17:00 Kontrollaika beigas 4h rogainingam
18:00 Kontrollaika beigas 6h rogainingam
18:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija

 

DISTANCES

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnikies netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies pie Strenču kultūras nama (Baznīcas iela 2, Strenči, Valmieras nov.)

APVIDUS 

DAŽI NORĀDĪJUMI PAR SACENSĪBĀM

  • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
  • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
  • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
  • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
  • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Gan ļaut līdzjutējiem sekot Tavam GPS ceļam sacensību centra ekrānā, gan ierakstīt un pēc sacensībām pašiem analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai varēs jebkurš ar to pašu viedtālruņa aplikāciju MapRun6:

  • Noskenē šo QR kodu vai soli pa solim seko instrukcijai zemāk!
  • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
  • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
  • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu (vai komandas) vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > Pilsetas_legendas > "Pasākuma nosaukums" (no plkst. 10:00 kartes atvēršanai vairs nevajadzēs slepeno PIN kodu)!
  • Ieslēdz GPS funkciju viedtālrunī īsi pirms starta šāviena un spied pogu "Go to Start"!
  • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu (neizlaid!) vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
  • Tikai maršruta ierakstīšanai vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: https://console.maprun.net/#/gps_track_upload
  • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
  • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

APzīmĒJUMI

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jau pērn izmēģinājām veģetācijas attēlošanu pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības.

Dabas aizsargājamās teritorijas, kuras nedrīkst šķērsot ar divriteni vai pat ar kājām būs iekrāsotas ar sarkanām svītrām. Pie katras teritorijas būs uzskaitīts, kādas darbības aiziiegtas attiecīgajā teritorijā.

SACENSĪBU KARTE UN TERITORIJA

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Augstumlīknes būs ar samērā smalko 2 m soli, jo ledus laikmetā bijušais Strenču ledāja sprostezers izveidojis gludo Sedas līdzenumu un Sedas purvu, visas kāpas apstājot ārpus kartes. Savukārt Gauja pie Strenčiem vēl nav iegrauzusies tik dziļi kā pie Valmieras, kur sākas īstais Gaujas senielejas posms. Kartes dienvidaustrumos dominē priežu sili, rietumos - damaksnis, bet ziemeļaustrumos - meliorētais, bet atkal dabiskajiem procesiem atstātais Sedas kūdras purvs.

Sacensības norisinās Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, dabas liegumā “Sedas purvs” un aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja”. Lūdzam maksimāli izmantot esošās takas un ceļus, nešķērsot stāvas nogāzes perpendikulāri it īpaši lapu koku audzēs ar skraju zemsedzes veģetāciju, izvairīties no avoksnājiem, slapjām ieplakām, neizmīdīt īpaši aizsargājamo sugu (augu, sūnu un sēņu) dzīvotnes. Arī kontrolpunkti izvietoti tā, lai to neveicinātu.

Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location
20 DR ieloks / SW fold 45 Stigas gals / Cutline end
21 R grāvju savienojums / W ditch junction 46 Bedre / Pit
22 Bedre / Pit 47 Ieplaka / Depression
23 Klajumiņa R gals / W end of small open area 48 Ieplakas ZA gals / NE end of depression
24 Z grāvja D gals / S end of N ditch 49 Grāvja pagrieziens / Ditch turn
25 Ieplakas A gals / E end of depression 50 Mikropaugurs / Knoll
26 Bedre / Pit 51 Grāvja pagrieziens / Ditch turn
27 Mikropaugurs / Knoll 52 Mikropaugurs / Knoll
28 Deguna DA stūris / SE corner of spur 53 R ēkas Z fasāde / N facade of W building
29 Strauta Z līkums / N bend of creek 54 Vaļņa ielokā / In fold of earth wall
30 DR grāvja D gals / S end of SW ditch 55 Laukakmens bedrē / Boulder in pit
31 Mikropaugurs / Knoll 56 DA bedrīte / SE small pit
32 Bedre uz deguna / Pit on spur 57 Tranšeja virstonē / Trench on top
33 Z deguna lejasdaļa / N spur foot 58 Krasta līnijas pagrieziens / Turn of bank line
34 Deguna lejasdaļa / Spur foot 59 A deguna Z gals / N end of E spur
35 Pussalas A gals / E end of peninsula 60 Ieloks / Fold
36 A ieloks / E fold 61 Virsotne / Top
37 Z ieloks / N fold 62 Grāvju sateka / Ditch confluence
38 DA Ieplakas DR gals / SW end of SE depression 63 Vaļņa ZR gals / NW end of earth wall
39 Koks drupās / Tree inside ruin 64 Lielā klajuma D stūris / S corner of large open area
40 Grāvju krustojums / Ditch junction 65 Maza niša krūmājā / Small niche in scrub
41 Grāvju satekas Z krastā / Ditch confluence N bank 66 Izcirtuma DR stūris / SW corner of clearing
42 Vaļņa R gals / W end of earth wall 67 DR virsotne / SW top
43 Vaļņa ielokā / Surrounded by earth wall 68 Ieplakas R gals / W end of depression
44 Bedre / Pit 69 Mazs klajumiņš / Small open area
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern