Mazsalacas Skaņākalna rogainings

Programma   Kā nokļūt un sacensību centrs   Karte

Leģenda

Balss: "Ādam, kas būs tava sieva?" Atbalss: "Ieva! Ieva! Ieva..." /Laimonis Vāczemnieks/
"Tavu savādu kalnu, Balsi dod atpakaļ!" /Arvīds Skalbe/
"Skaņais kalns nu skanēs manī, nu mēs iesim skanēdami." /Māris Čaklais/
"Tēvu dziesma, mana dziesma, Dzimtā valodā, kas atskan, Izsaukta no kalna dzīles... Baidos skaļi uzrunāt šo apburto klinti, baidos iztraucēt šo vietu, kuras daiļumu šķiet veidojusi pati Dieva roka." /Skaidrīte Kaldupe/
"Skaņais kaln, šeit pie tevis balsij tās apziņa mostas. Te visi kļūst bērni, gan jaunie ar bārdām, gan vecie bez bārdas". /Ojārs Vācietis/
"Es laikam čukstēju pret vēju – Kalns mani nesadzirdēja. Tad nu pabūsim brīdi bez vārdiem Starp debesīm zaļām Un Salacu lejā. Ne jau tik bieži paklusēt gadās Priežu templī uz sarkanas klints." /Velta Kaltiņa/

sacensību norise un programma

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Laiks Aktivitāte
10:30 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
12:00 Starts 6h rogainingam (Rogaininga pārgājiena dalībnieki var doties distancē no 11:00 līdz 13:00)
12:30 Starts 3h velo rogainingam
13:00 Starts 4h rogainingam
14:00 Starts 2h rogainingam, 2h rogaininga skrējienam un 2h rogaininga pastaigai
15:30 Kontrollaika beigas 3h velo rogainingam
16:00 Kontrollaika beigas 2h rogainingam un  2h rogaininga skrējienam
17:00 Kontrollaika beigas 4h rogainingam
18:00 Kontrollaika beigas 6h rogainingam un Rogaininga pārgājienam
18:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un INTERVALS.LV loterija ar Garmin un citām balvām

Sacensību centra vieta

Sacensību centrs atradīsies pie Mazsalacas vidusskolas (Parka iela 30, Mazsalaca)

Norādes uz sacensību centru: 

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Ja vēlies, lai sacensību laikā Tev var sekot līdzjutēji, skatoties lielajā ekrānā sacensību centrā, vai arī pēc sacensībām analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, izmanto viedtālruņa aplikāciju MapRun:

  • iPhone versija: https://apps.apple.com/us/app/maprun/id1634949963
  • Android versija: https://play.google.com/store/search?q=maprun&c=apps
  • Garmin versija: https://apps.garmin.com/en-US/apps/05fa6a5e-e9e6-4865-8b3b-0b8a3c64eeba
  • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > Pilsetas_legendas > "Pasākuma nosaukums" (noskenē šo QR kodu vai spied uz saites) > Ok (var nākties pagaidīt ~20 sekundes, kamēr ielādējas) > Go to Start
  • Ieslēdz GPS funkciju viedtālrunī īsi pirms starta šāviena.
  • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
  • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
  • Maršruti būs apskatāmi šeit.
  • Ja MapRun aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

Apzīmējumi

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Veģetācija attēlota pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet pretstatā klasiskās orientēšanās kartēm ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības.

Pēc Dabas aizsardzības pārvaldes norādījumiem ar sarkanu režģi aizkrāsoti mikroliegumi un īpaši aizsargājamās dzīvotnes, kuras aizliegts šķērsot citādi kā vien pa ceļu vai taku.

Augstumlīknes būs ar lielo 5 m soli.

SACENSĪBU KARTE UN TERITORIJA

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Kontrolpunktu leģendas

Iepazīsties ar kontrolpunktu leģendām jeb novietojuma aprakstiem! Lai gan jebkurā gadījumā jāmeklē objekts, kas atrodas aplīša centrā, tomēr leģendas paskaidro precīzāk, vai jāmeklē ēkas ziemeļu vai dienvidu pusē u.tml.. Dažas no kontrolpunktu vietām ir tik leģendāras, ka mums nācās tās nošifrēt, lai neatminētu pirms laika. Tomer Tu vari mēģināt tās atminēt kaut vai tagad. Pareizās atbildes uzzināsi sacensību dienā pirms starta, saņemot karti ar kontrolpunktiem.