RĪGAS PAVASARA ROGAININGS 2016 – PIRMSSTARTA INFORMĀCIJA

Šonedēļ varam priecāties par vismaz trim lietām - klāt ir pavasaris, klāt ir Lieldienas un klāt ir Rīgas pavasara rogainings! Ieskaties pirmsstarta informācijā, kas palīdzēs sacensību dienā orientēties gan pasākumā, gan distancē. INSTRUKCIJAS UN GALVENĀ INFORMĀCIJA

 • Sacensību mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktā laikā. Kontrolpunktiem ir dažāda punktu vērtība, kuru norāda tā numura pirmais cipars (21=2 punkti)
 • Pirms došanās distancē jāatzīmējas START stacijā, kas atradīsies pie ieejas starta koridorā. Bez šīs atzīmes netiks skaitīts neviens distancē apmeklētais kontrolpunkts.
 • Finiša rezultāts tiks ieskaitīts tikai pēc visu komandas biedru atzīmēšanās finiša kontrolpunktā, kas atrodas zem arkas. Finišā tiks pārbaudīts, vai aproce ir vesela un tikai tad dalībnieks drīkst noņemt SI karti.
 • Ja distancē nav atrodams vai nestrādā (nozagts/bojāts) kontrolpunkts, sūtiet SMS ar KOMANDAS numuru un konkrētā KONTROLPUNKTA numuru (piemēram - nr.403 kp.23) uz +371 20011284. Tikai tad tas tiks ieskaitīts (zvanot un sakot par zudušu/bojātu kontrolpunktu, tas netiks ieskaitīts). Pēc SMS nosūtīšanas varat turpināt distanci. Ja KP būs tomēr bijis vietā vai nebūs bojāts - tas komandai netiks ieskaitīts.
 • Sacensības notiek pilsētā ar aktīvu satiksmi. Jūsu pašu drošības dēļ ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus un cieniet citus satiksmes dalībniekus! Palīdzības tālruņi +371 25888832, +371 20011284. Neatliekamas palīdzības gadījumos zvanīt uz 113.
 • Ja tiek pārsniegts distancē pavadāmais laiks (2, 4 vai 6 stundas), par katru minūti tiks atņemts 1 punkts no rezultāta. Kavējot 30 minūtes, rezultāts netiks ieskaitīts.
 • Kontrolpunktos komandas biedriem jāatzīmējas minūtes ietvaros. 


SACENSĪBU CENTRS UN LAIKA PLĀNS
Sacensību centrs atrodas pie iepirkšanās centra "Atrium Azur", Mazā Rencenu ielā 1, Rīgā. Skatīt kartē: http://ej.uz/rigarogaine16 Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, numuru izņemšana, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana, ēdināšana pēc finiša. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties “Isostar” enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī “Garmin” produkciju un “Bandana” lakatiņus. Dzirdināšanas punkti distancē nav paredzēti, bet finišā ikviens dalībnieks varēs saņemt “Vichy” dzērienu. 
 

LAIKS AKTIVITĀTE
No 10:00 Sākas reģistrācija
11:30 Karšu izsniegšana
11:40 Došanās starta koridorā
12:00 Starts visām distancēm
14:00 Kontrollaika beigas 2h distancei
15:00 Apbalvošana 2h distancē
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
17:00 Apbalvošana 4h distancē
18:00 Kontrollaika beigas 6h distancei
19:00 Apbalvošana 6h distancei


centrs_dal__bniekiem.png


NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA
Visiem komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par numuru saņemšanu. Komandas kapteinis nevar parakstīties citu dalībnieku vietā. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, ēdināšanas taloni, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus vai GPS, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm. 


KARŠU SAŅEMŠANA, DISTANCES PLĀNOŠANA UN STARTS
Plkst. 11:30 viens komandas pārstāvis sacensību centrā varēs saņemt kartes un ar komandu doties saplānot maršrutu. Saņemot kartes, obligāti jāizlasa uz kartes rakstītās instrukcijas. Plānošanai būs paredzēta vieta lielajā teltī, plānot drīkst arī savās automašīnās vai citur. Katram dalībniekam paredzēta viena karte. Pirms starta katram dalībniekam ar aproces palīdzību obligāti jāapliek ap roku SI karte un jāsaglabā neskarta līdz finišam. Pie ieejas starta koridorā ar SI karti obligāti jāatzīmējas START kontrolpunktā (pietiek ar vienu pīkstienu – negaidiet vairāk par vienu, lai netraucētu ieiešanu koridorā). 


DISTANCES VEIKŠANA
Tā kā sacensību laikā ceļu satiksme Rīgas pilsētā netiek slēgta, visiem dalībniekiem ir pienākums ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, būt īpaši piesardzīgiem, šķērsojot ielas un pie luksoforiem. Atrodot kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem punktā jāatzīmējas – jāsagaida SI stacijas signāls. Komandai jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz izvēlētās distances kontrollaika beigām. Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Finišā komandai obligāti jānoņem SI kartes un jāatstāj tam paredzētajās kastēs, bet nomātais ekipējums jānodod informācijas teltī. Rezultāti komandām būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā, pieejami arī no mobilajiem tālruņiem, apmeklējot sacensību mājas lapu. 


EKIPĒJUMS DISTANCĒ
Iesakām izvēlēties siltu, sportisku apģērbu, cimdus un ērtus apavus, kuros varat staigāt vai skriet gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons, ko drīkst izmantot ārkārtas situācijās. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris distances plānošanai, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens.


SACENSĪBU KARTE
Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 centimetrs kartē ir vienāds ar 200 metriem dabā; kartes izmērs: 35 x 90 cm. Karte sagatavota balstoties uz apgāda “Jāņa Sēta” topogrāfiskajiem materiāliem. Kartē izmantoti topogrāfisko karšu apzīmējumi. Reljefs kartē nav attēlots un sacensību teritorijā nav izteiktu reljefa formu. Kartes autors un distances plānotājs - Valters Kaminskis. Kartes paraugs: 
Kartes_paraugs.png


DISTANCES APRAKSTS
Sacensību teritorija daudzveidīga: vecpilsētas apbūve (Maskavas priekšpilsēta), ieskaitot Centrāltirgu, mazstāvu privātmāju (Purvciems) un daudzstāvu dzīvojamo māju apbūve (Purvciems, Pļavnieki un Ķengarags), industriālās teritorijas, Pierīgas privātmāju ciemati, meži un pļavas. Sacensību teritorijā ir izteikts ielu, ceļu un meža ceļu tīkls. Dzelzceļu teritorijas iespējams šķērsot publiskajās pārejās, kā arī pa vairākiem kājnieku tiltiem. Visā sacensību teritorijā jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi, ielas un ceļi šķērsojami tikai pa gājēju pārejām. Kartē iezīmētas ieteicamās maģistrālo ielu un dzelzceļu šķērsošanas vietas. Kontrolpunkti izvietoti visā sacensību teritorijā, galvenokārt publiski pieejamās vietās. Kontrolpunktu stacijas vairumā gadījumu nostiprinātas pie nelieliem kokiem un žogiem. Izvēloties distanci, izvairieties no industriālajām teritorijām, jo tās ir norobežotas un nav šķērsojamas. Īpaši uzmanīgi esiet šķērsojot dzelzceļu, ielas un ceļus. Esiet modri! Sacensību apvidus pārsvarā sauss un ātrs, distanci iespējams veikt sausām kājām, izmantojot ietves, ceļus un takas. Drošu soli un veiksmīgu ceļa izvēli! 


Uz tikšanos!
Rīgas rogaininga organizatori

 • Vai šoreiz karte tiks iepriekš publicēta? Paldies, S.

 • Sveiki! Šogad kartes varēs apskatīt un saņemt tikai sacensību dienā.

 • Maybe we can get this information in English?

 • RO, please check English version of this website.

 • Vai tad distances plānošanai šogad laiks nav paredzēt, ja 11.30 izsniedz kartes un 11.40 jau dodas starta koridorā?????
  LAIKS AKTIVITĀTE
  No 10:00 Sākas reģistrācija
  11:30 Karšu izsniegšana
  11:40 Došanās starta koridorā
  12:00 Starts visām distancēm

 • Vai piedalīties var jebkurš?

 • Sveiki, Anita! Plānošanai, kā parasti, paredzēta pusstunda pirms starta - no 11:30-12:00.

 • We, lai piedalītos sacensībās, jāreģistrējas. To varēs izdarīt arī uz vietas Info centrā.

 • Vai piedalīties var arī bērni no 10g

 • Labdien, We, sacensībās var piedalīties jebkurš. Lai piedalītos sacensībās, jāreģistrējas. To varēs izdarīt arī uz vietas Info centrā.

 • Meklēju komandas biedru 40+

 • Meklēju komandas biedru 40+ . t.25488481

 • Tā nu ir sanācis, ka ir viena brīva vieta MIX komandā 6 stundu distancē. Pats plānoju pieveikt kādus 32-35 km, ātri soļojot, varbūt pavisam nedaudz paskrienot. Tālr. 26309353.

 • Cik cilvēki saucas komanda?

 • Vai nav paredzēta mazo bērnu pieskatīšana, kā tas parasti ir Magnētos? Paldies!

 • Bērnu walk distancei pieteicam 5 un 7g vecus bērnus un samaksajam par 1 pieaugušo kas pavadīs . Vai pavadīt varēs vēl viens pieaugusais, kas nebija plānots?

 • Sveiki! Bērni līdz 12 gadiem var piedalīties 2h Rogaininga pastaigā kopā ar instruktoriem, cita pieskatīšana nav paredzēta.

 • Pieaugušajiem dalība Rogaininga pastaigā ir 5 EUR.

 • Vai divi cilvēki var saukties komanda?

 • Gandriiz viss super. Laicinjs kaa pasuutiits, distance ..nu kaa kuram pasham sanaaca, bet nu REAALA VILSHANAAS - ZUPAS TA NAV.... shkjiet tiem kam to vis vairaak vajadzeeja... kas finisheeja peec 17.50 nevienam zupinjas nepietika... darvas karote medus burcinjaa...

 • Zupas nebija 6h finišētājiem. Tas nu galīgi nebija smuki pret ilgākās distances veicējiem, kuriem pievakarē prasījās pēc kaut kā silta.

 • Kur lūdzu varētu ēdināšanas talonus iemainīt pret ēdamo?

 • Piekrītu pārejiem, neforši finišēt ~2 minūtes pirms kontrollaika beigām un secināt, ka nav ne zupas un pat ne tējas! Vēl arī prasījās vairāk laika plānošanai.
  Visādi citādi ļoti labi izskrējos pa Rīgas vietām, kur nekad neesmu bijis :)

 • 18:05 bija gan zupa, gan tēja, gan minītis!!! Viss kārtībā, paldies orgiem!!!

 • Man ari bija zupa un ari dabūju divas vichy ūdens pudeles. Kaudze vel bija palikusi pāri.

 • Ne tikai 6 stundu skrējēji netika pie tējas un zupas, bet arī 4 stundu skrējēji. Rindu stāvēju diezgan pailgi, bet zupa vien knapa pusīte - tāda vēdera kaitināšana vien sanāca. Tējas nebija vispār. Žēl :(

 • BUJ -> KAS IETILPST DALĪBAS MAKSĀ?
  "ēdināšana finišā"
  Tiešām?

 • Gadās visādi ar ēdāju aprēķiniem. Nejau ēst uz šejieni braucu, bet skriet.

 • Kāds nav atradis Suunto kompasu? Pazuda jau pirms starta, droši vien stāvlaukumā, vai ejot uz startu.
  Ja ir - telefons divi deviņi 638311

 • Mazāk par zupu, vairāk par sacensībām - paldies par interesanto karti, punktu izvietojums ļāva ieraudzīt Rīgas citu seju :)
  Pie 63. punkta būtu derējis ēkas iezīmēt atbilstoši dabā esošajam. 28. punkts nebija novietots atbilstoši leģendā dotajam, punktus varbūt var arī sarežģītāk novietot, bet dot precīzāku leģendu.
  Vēlreiz paldies par interesanto piedzīvojumu :)

 • Nezināju, ka Rīgā tik daudz "hārlemas" rajonu... KP 43 rajonā kādreiz bijis tik daudz mazdārziņu... Pie KP 63 laikam slēpusies KGB specvienība... Vairākiem "bomžatņikiem" gadījās caurskriet... Pat pilsētas centrā (gar sētu no 25 uz 47) jautra publika gadījās - kaut ko šņauca, ostīja vai tml. Nu tāda kontrastu pilsēta tā mūsu galvaspilsēta...

 • Bija labi, galvenais, ka laiks labs. Patīk, ka punkti atradās tur, kur tos varēja gaidīt, bet varēja būt arī grūtāk pieejamās vietās. Es arī netiku pie zupas, bet godīgi sakot - es labāk palieku neēdis, nekā ēdu tur 100ml soļankas. Bet dzirdināšanu gan vajadzēja nodrošināt, labi, ka dabūju krūzīti zaļās tējas beigās.

 • Vai ir kāda iespēja redzēt kartes?

 • Karte ir redzama pie rezultātiem (reku saite: http://rigasrogainings.lv/kcfinder/upload/files/KARTE%20-%20RIGAS%20ROGAININGS%202016-P-100dpi-01.png)