Populārais rogaininga seriāls “Pilsētu leģendas” noslēgsies 4. novembrī ar “Rīgas ezeru rogainingu”

Baltijas valstīs lielākais un iecienītais rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāls “Pilsētas leģendas” kā allaž noslēgsies galvaspilsētā – sezonas pēdējais sestais posms “Rīgas ezeru rogainings” norisināsies 4. novembrī Rīgā pie iepirkšanās un izklaides centra “AKROPOLE Alfa” Brīvības gatvē 372. Rogaininga seriāla sestais posms tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību, kā arī ar iepirkšanās un izklaides centra “AKROPOLE Alfa”, Intervals.lv, Isostar, Garmin, Kokmuiža, Magnesia, Red Bull, Merrild, Orthomol, Wellmann atbalstu.

Aizvadītajā gadā “Pilsētu leģendas” sezona noslēdzās 5. novembrī, un arī šogad populārajam rogaininga seriālam pēdējais posms ir paredzēts pirmajā novembra sestdienā. “Pilsētu leģendas” seriālam, kas tika aizsākts 2020. gadā, šis jau ir ceturtais gads. Jaunajā sezonā iepriekšējos piecos posmos rogaininga seriāla dalībnieki ir ciemojušies piecās dažādās Latvijas pilsētās – Baldonē, Liepājā, Rīgā, Strenčos un Ādažos.

Līdz ar to šī būs otrā reize, kad orientēšanās interesenti startēs galvaspilsētā, taču pavisam citā apvidū, jo organizatori allaž parūpējas, lai dalībniekiem būtu interesanti. Ja maijā “Rīgas lidostas rogainingā” tika izskrieta Starptautiskās lidostas “Rīga” apkārtne, tad šoreiz kontrolpunktus nāksies meklēt citā Rīgas malā. Sacensību centrs atradīsies pie iepirkšanās un izklaides centra “AKROPOLE Alfa”, kur sacensību dalībnieki varēs      reģistrēties dalībai. Savukārt, iepirkšanās centra plašajā sortimentā dalībnieki varēs     atrast visu nepieciešamo, lai sagatavotos šim un arī nākamā gada posmiem     .

“Rīgas Ezeru rogainings” mēģinās pierādīt, ka Rīgu var saukt ne tikai par Mazo Parīzi, bet arī Mazo Venēciju. Dalībnieki ieraudzīs gan labi zināmos Ķīšezeru un Juglas ezeru, gan arī to mazākos brāļus – Bābelīti, Gaiļezeru, Linezeru, Velnezeru, Dambjpurva ezeru, kā arī mikroskopiskus dīķīšus, kuriem varat paspēt uzdāvināt nosaukumus paši. Pavēsajā novembrī, kad prāts diez vai nesīsies uz peldēšanu, nāksies arī palauzīt galvu, kā tikt pāri vai garām vairākām upītēm – Šmerļupītei, Dreiliņupītei, Juglai un Piķurgai. Taču no visizaicinošākā šķēršļa – Brīvības ielas – iepriekšējos Rīgas rogainingos parasti turējāmies pa gabalu. Līdz ar to līdz šim pilsētas daļas uz ziemeļiem un dienvidiem no Brīvības gatves un dzelzceļa netika bieži apvienotas, taču šoreiz pa tiltiņiem un tuneļiem droši nokļūsim otrā pusē – vietās, kur retāk sperta rogainera kāja.

Plašāka informācija un reģistrācijas forma pieejama mājaslapā: http://rogainings.lv/

Rogaininga sacensībās ar 2 līdz 4 dalībniekiem komandā piedalās gan sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari, gan arī aktīvā un sportiskā dzīvesveida mīļotāji, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā. Tāpēc šādu iespēju izmanto arī vairākas ģimenes, jo rogainings savā būtībā ir ļoti demokrātiska nodarbe, dalībniekiem izvēloties savām spējām piemērotu distanci un kontrolpunktu daudzumu. Tiekamies ceturtās sezonas noslēgumā Rīgā!