LEĢENDA

Viduslaikos šo muižu dēvēja par Blūmendāli (Puķu leju), bet tautā to iedēvēja par Jumpravmuižu pēc šeit dzīvojošajām cisterciešu klostera mūķenēm.

Kad Zviedru Rīgas aplenkuma laikā muižnieks Brokhūzens neļāva savā muižā apmesties cara zaldātiem, viņu par to izsūtīja uz Sibīriju, bet viņa jaunākais dēls Georgs no Jumpravmuižas izplēsa logus, durvis, skursteņus, krāsnis, ko pārveda uz savu jauno muižu Duntē.

SACENSĪBU PROGRAMMA  

Tā kā ir Covid-19 ierobežojumu izmaiņu laiks, sacensību norise un programma ir provizoriska un tā tiks precizēta 1-2 nedēļas pirms pasākuma vai ātrāk, ja būs skaidri nosacījumi.

Laiks Aktivitāte
09:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
15:00 Kontrollaika beigas 2h distancei
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei un Rogaininga skrējienam
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija

distances

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

Daži norādījumi par sacensībām

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). Šoreiz pastaigā vajadzēs doties bez mūsu pieredzējušajiem gidiem.
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuve šoreiz būs arī atvērtā veidā. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie koridora atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

SACENSĪBU centrs

Sacensību centrs atradīsies Mazjumpravas muižas parkā Rumbulā. Turpat blakus būs bezmaksas autostāvvietas.

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves nebūs pieejamas, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Norādes uz sacensību centru: 

APVIDUS 

Rudenī rogaineru armija jau nolūkoja šo vēl neapgūto teritoriju, bet šosezon noteikti to iekarosim, vispirms triecienā ieņemot stratēģiski svarīgo Rumbulas lidlauku, Hidroelektrostaciju un Rīgas augstāko virsotni (varat trīsreiz minēt, bet pateikšu priekšā, ka tas ir mākslīgs kalns, kas gandrīz divreiz augstāks par Dzegužkalnu). Bet pēc tam lēnā garā izravēsim Dārziņus, pārbridīsim Getliņu purvu, pārpeldēsim Mežezerus un aizmaldīsimies ārpus kartes Aconē pie kaut kur jau senāk redzētā TEC-2. Drīzumā skatiet apvidus apsekošanas fotogaleriju šeit.

GPS sekošana TiEŠRAIDĒ

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšanas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

Saite uz Rīgas rudens rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28lfs
Saite uz Rīgas atvasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m1e
Saite uz Rīgas vasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m4s

 

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc sacensībām

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF:

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprunf/id1468994114
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprunf)
 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRunF aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

Sacensību karte un teritorija

Kartes dalībnieki saņem pasākuma rītā, reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes izmērs ir 62 cm x 43 cm. Mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Kontrolpunkti noklāj ap 50 kvadrātkilometru platību.

Tā kā Rīgā nepiedalās riteņbraucēji, tad izmantosim kājnieku orientēšanās apzīmējumus. Ceļi un takas norāda tikai platumu un pamanāmību, bet ne braukšanas (šajā gadījumā skriešanas ātrumu). Pavisam neskrienami, aizauguši ceļi un stigas apzīmēti ar melnu šauru raustītu līniju. Tās joprojām var izmantot kājnieki, bet riteņbraucējiem būs jāstumj. Ja stiga vispār netiek izmantota braukšanai, pat ne ar traktoru, tā apzīmēta tāpat kā garš klajums vai gara krūmiem aizaugusi līnija. Asfaltētie ceļi un celiņi iezīmēti ar melnām maliņām un brūnu vidu.

Reljefa augstumlīknes uzģenerēja Latvijas Valsts meži no Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publiski pieejamiem lāzerskenēšanas punktu mākoņiem. Bet daudzviet esam reljefu izlabojuši paši.

Nošķirti nepārvarami (jeb pārpeldami) grāvji ar tumšu maliņu, pārvarami (jeb pārbrienami) grāvji bez maliņas, savukārt ļoti sekli un izžūstoši grāvji - zili raustīti. Savukārt tranšejas, kur parasti ūdens nav, apzīmētas ar brūnu raustītu līniju. Visas aizliegtās (privātās, militārās) teritorijas ir apzīmētas ar olīvzaļu krāsu. Nesajauciet ar krūmāju un neceriet, ka nokļūsiet olīvu birzī! Kā standarta orientēšanās kartēs - vecie meži ir balti, bet jaunaudzes zaļas. Ļoti skraji meži vai jaunaudzes ir punktotas (koki un krūmi neaug cieši kopā, bet atstatus). Ja blakus aug divas atšķirīga vecuma audzes, tad kaut arī kartē tas atbilst vienai krāsai (baltai vai zaļai), starp tām varat pamanīt gaišdzelteni punktotu robežu (kontūru).

Iespējams, jau pamanījāt mūsu caurvijošo ideju (kāpēc mēs mazliet atkāpāmies no standarta orientēšanās apzīmējumiem). Ja tik milzīga 50-60 kvadrātkilometru platība saspiesta 1:20'000 mēroga kartē, tad jārēķinās, ka kustībā, kartei kratoties, dalībnieki var sajaukt apzīmējumus. Tad labāk lai sajauc ātrāku ar lēnāku ceļu, nevis ar citu melno līniju - dažāda vecuma audžu kontūru (gaišdzeltenas, nevis melnas), arī ne ar žogu (sarkanā), pat ne ar nepārvarama grāvja malu (tumši zilā).

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Grāvja ZA gals / NE end of ditch 45 Klajuma ZR stūris / NW corner of open area
21 Krūmu ieloks / Scrub circle 46 Koku puduris ielas galā / Tree copse at street end
22 Grāvju savienojums / Ditch junction 47 Stigu krustojums / Cutline junction
23 Koks bunkura nogāzē / Tree on bunker slope 48 Tranšeju savienojums / Trench junction
24 Bunkura DA stūris / SE corner of bunker 49 Ezeriņa DR stūris / SW corner of lake
25 Krūmāja DA stūris / SE corner of scrub 50 Grāvja DA gals / SE end of ditch
26 Bērzs pie laipiņas / Birch-tree at footbridge 51 Izžuvuša purva A krasts / E bank of dried marsh
27 Atstatu krūms / Separate shrub 52 Mikropaugurs / Knoll
28 Paugura A puse / E side of hillock 53 Grāvī 9 m pirms ZA gala / Ditch 9 m before NE end
29 Grāvja ZR stūris / NW corner of ditch 54 Koku kvadrāta ZR stūrī / Tree square NW corner
30 Krūms upes grīvā / Shrub at river mouth 55 Grāvju savienojums / Ditch junction
31 Dīķa R krasts / W bank of pond 56 Grāvju savienojums / Ditch junction
32 Krūms pussalas galā / Shrub at peninsula tip 57 Grāvja ZA gals / NE end of ditch
33 Zem tiltiņa / Under footbridge 58 Biezoknis uz vaļņa atzara / Scrub on earthbank
34 Bedre / Pit 59 Žoga R stūris / W corner of fence
35 Paugura A puse / E side of hillock 60 Grāvju savienojums / Ditch junction
36 Grāvja A gals / E end of ditch 61 Drupas / Ruin
37 Tranšejas A gals / E end of trench 62 Takas gals uz kraujas / Path end on earthbank
38 Koku puduris / Tree copse 63 Grāvīša Z stūris / N corner of shallow ditch
39 Koks / Tree 64 ZR koks vaļņa galā / NW tree at end of earthbank
40 Ielas Z gals / N end of street 65 Karjera D stūris (ūdens) / Quarry S corner (water)
41 Klajumiņa Z mala / N edge of small open area 66 Vaļņu savienojums / Earthwall junction
42 Drupu Z puse / N side of ruin 67 Kociņš klajumiņā / Small treee in small open area
43 Bedre / Pit 68 Tornis / Tower
44 ZA paugura virsotne / Top of NE hillock 69 Bedre / Pit
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern