LEĢENDA

1895.gadā Valmieras skolotājs Voldemārs Balodis ar dēlu Franci Pekas pilskalnā atraka kādas senas guļbūves pamatus un paziņoja, ka beidzot atrasta Indriķa hronikā minētā Beverīnas pils, kur valdījis Tālavas valdnieks Tālivaldis. Ja nepiekrītat, mēģiniet to sameklēt paši pēc Indriķa atstātajām norādēm: "Lai tiktu uz Beverīnu, pie Briežezera pa braslu bija jāšķērso Gauja. No Beverīnas līdz Cēsīm jātnieks vēlā rudens naktī var tikt turp un atpakaļ, bet līdz Ugaunijas robežai jāiet dienu un nakti."

SACENSĪBU PROGRAMMA  

Atjaunots 28.07.2021.

Laiks Aktivitāte
09:30 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
13:15 Starts 3h MTB distancei
15:00 Kontrollaika beigas 2h distancei
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
16:15 Kontrollaika beigas 3h MTB distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei un Rogaininga skrējienam
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija

Daži norādījumi par sacensībām

  • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
  • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
  • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
  • Mantu glabātuve šoreiz būs arī atvērtā veidā. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie koridora atrodas mūsu tiesnesis.
  • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

SACENSĪBU centrs

Sacensību centrs atradīsies pie Vidzemes Olimpiskā centra Valmierā. Turpat blakus būs bezmaksas autostāvvietas.

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes (šoreiz Valmieras Olimpiskajā centrā), mantu glabātuve, ģērbtuves nebūs pieejamas, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Norādes uz sacensību centru: 

APVIDUS

Gaujas nacionālais parka dārgumi (piemēram: putnu olas) ir trausli un saudzējami visvārīgākajā laikā (pavasarī un vasaras sākumā). Tādēļ šogad rogainings norisināsies 7.augustā, kad asniņi un putniņi jau paaugušies un vairs neļaus sevi samīt. Tad arī dosimies meklēt šos dārgumus, vakarpusē atgriežoties Vidzemes Olimpiskajā centrā un saskaitot savu sakrāto bagātību punktu izteiksmē. Drīzumā skatiet apvidus apsekošanas fotogaleriju šeit.

 

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

3h MTB rogainings ir individuālas sacensības ar velosipēdu, kur dalībnieks pats izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

GPS sekošana TiEŠRAIDĒ

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšanas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

Saite uz Rīgas rudens rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28lfs
Saite uz Rīgas atvasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m1e
Saite uz Rīgas vasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m4s

 

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc sacensībām

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF:

Spied vai noskenē šo QR kodu, lai uzreiz ielādētu šo sacensību vai uzinstalētu aplikāciju. Vari rīkoties arī soli pa solim pats:

  • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprunf/id1468994114
  • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprunf)
  • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" > Go to Start
  • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
  • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
  • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
  • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
  • Ja MapRunF aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

pasākuma karte un teritorija

Kartes dalībnieki saņem pasākuma rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes izmērs ir 62 cm x 43 cm. Mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā. Kontrolpunkti noklāj platību ~50 kvadrātkilometru (šoreiz izstieptā veidā).

Tā kā paralēli distancē dosies arī riteņbraucēji, tad ceļi un takas norāda arī braukšanas ātrumu - nepārtrauktas līnijas ceļi/takas braucami visātrāk, bet jo vairāk raustīta līnija kļūst - jo grūtāk izbraucama. Uzarti un citi nebraucami ceļi un stigas apzīmēti ar melnu šauru raustītu līniju. Tās joprojām var izmantot kājnieki, bet riteņbraucējiem būs jāstumj. Ja stiga vispār netiek izmantota braukšanai, pat ne ar traktoru, tā apzīmēta tāpat kā garš klajums vai gara krūmiem aizaugusi līnija.

Asfaltētie ceļi un celiņi iezīmēti ar melnām maliņām un brūnu vidu, bet netiek šķiroti pēc ātruma, jo parasti tie ir galvastiesu ātrāki par visiem citiem ceļiem. Reljefa augstumlīknes uzģenerējām paši no Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publiski pieejamiem lāzerskenēšanas punktu mākoņiem. Tā rezultātā reljefs ir precīzāks nekā parasti, bet jārēķinās, ka tas ir ļoti zigzagots. Mēs tīšuprāt neizlīdzinājām augstumlīknes, jo apvidū ir gan karalaika ierakumi, gan tikpat zigzagoti avotu līkumi. Nošķirti nepārvarami (jeb pārpeldami) grāvji ar tumšu maliņu, pārvarami (jeb pārbrienami) grāvji bez maliņas, savukārt ļoti sekli un izžūstoši grāvji - zili raustīti. Savukārt tranšejas, kur parasti ūdens nav, apzīmētas ar brūnu raustītu līniju. Visas aizliegtās (privātās, militārās) teritorijas ir apzīmētas ar olīvzaļu krāsu. Nesajauciet ar krūmāju un neceriet, ka nokļūsiet olīvu birzī! Kā standarta orientēšanās kartēs - vecie meži ir balti, bet jaunaudzes zaļas. Ļoti skraji meži vai jaunaudzes ir punktotas (koki un krūmi neaug cieši kopā, bet atstatus). Ja blakus aug divas atšķirīga vecuma audzes, tad kaut arī kartē tas atbilst vienai krāsai (baltai vai zaļai), starp tām varat pamanīt gaišdzeltenu šauru robežu (kontūru).

Iespējams, jau pamanījāt mūsu caurvijošo ideju (kāpēc mēs mazliet atkāpāmies no standarta orientēšanās apzīmējumiem). Ja tik milzīga 50-60 kvadrātkilometru platība saspiesta 1:20'000 mēroga kartē, tad jārēķinās, ka kustībā, kartei kratoties, dalībnieki var sajaukt apzīmējumus. Tad labāk lai sajauc ātrāku ar lēnāku ceļu, nevis ar citu melno līniju - dažāda vecuma audžu kontūru (gaišdzeltenas, nevis melnas), arī ne ar žogu (sarkanā), pat ne ar nepārvarama grāvja malu (tumši zilā).

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Koks pārliecies Z krastā / Tree leans over N bank 45 DA bedre / SE pit
21 Koks ZA krastā / Tree on NE bank 46 Atstatu koks jaunaudzē / Separate tree in scrub
22 Zem milzu lapegles / Under giant larch 47 D bedre / S pit
23 D purva Z stūris / N corner of S marsh 48 D deguns / S spur
24 ZR koks / NW tree 49 Grāvja DA gals / SE end of ditch
25 Kociņš krūmu ielokā / Tree in scrub circle 50 Meža D ieloks / S niche of forest
26 Strauta grīva / Creek mouth 51 Koks šaurā klajumā / Tree in narrow open area
27 Salas Z gals / N end of islet 52 Strauta grīva / Creek mouth
28 ZR grāvja DA gals / SE end of NW ditch 53 Mikropaugurs virsotnē / Knoll on top
29 A koks / E tree 54 Deguna ZA gals / NE end of spur
30 Liela bedre / Big pit 55 Žoga DA stūris / SE corner of fence
31 Skrajmeža ZR stūris / Sparse wood NW corner 56 Deguna A gals / E end of spur
32 R koks / W tree 57 Nogāzies vītols / Fallen willow-tree
33 Tranšeju DA savienojums / SE trench junction 58 Deguna augša / Top edge of spur
34 Deguns kraujas R malā / Spur on W earth bank 59 Dižozols / Giant oak-tree
35 Tilts pāri grāvim / Bridge over ditch 60 Jaunaudzes ZA stūris / NE corner of young wood
36 Meža ceļu sazarojums / Forest track junction 61 D koks jaunaudzē / S tree in young forest
37 DA koks / SE tree 62 D drupas / S ruin
38 Jaunaudzes Z stūris / N corner of young forest 63 Meža stūris / Corner of woodland
39 DR mazs cinītis / SW little knoll 64 Vecā meža ZR stūris / NW corner of old forest
40 Z ieplaka / N depression 65 2 piemiņas akmeņi / 2 memorial stones
41 Vaļņa DA līkums / SE curve of earth wall 66 Izcirtuma ZA stūris / NE corner of clearing
42 Jaunaudzes ZR stūris / Young forest NW corner 67 Grāvja pagrieziens / Corner of ditch
43 Z bedre / N pit 68 Lēzenas gravas gals / End of shallow ravine
44 Grāvja līkums / Ditch curve 69 5 m pirms strauta grīvas / 5 m before creek mouth
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern