Valmiermuižas Drumlinu rogainings

Leģenda

13/14. gadsimtu mijā Valmieras pilij piederēja varens krogs, kur tirgoja kungu alu. 1624. gadā to aizcēla uz vietu, kur Valmiermuižas alus darītava atrodas patlaban. 1762.gadā muižu pārņēma Šlēsvigas pricis Pēteris Augusts Frīdrihs, kurš te uzcēla medību pili ar briežu dārzu. Še bieži ciemojās smalki viesi ceļā uz Pēterburgu.

ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS   

Valmiermuižas alus darītava pasākuma dienā piedāvā iespēju doties ekskursijā pa alus darītavu, kā arī degustēt tās ražojumus. Ekskursija notiks no 18:00 līdz 20:00 alus darītavas ēkā blakus sacensību centram. Degustācijā būs iespēja nobaudīt Valmiermuižas klasiku, kādu no seno iesalu un Kokmuižas alus brūvējumiem, vienlaikus iepazīstot eilu un lāgeru garšu nianses. Degustējamo garšu skaits: 5. Maksimālais dalībnieku skaits ekskursijā - 40 cilvēki. Maksa no 1 cilvēka - 13 EUR.

Pieteikties ekskursijai var izmantojot anketu mājas lapā: https://www.valmiermuiza.lv/ciemosanas-valmiermuiza/ekskursijas/

SACENSĪBU NORISE UN PROGRAMMA   

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Laiks Aktivitāte
10:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
12:00 Starts 6h rogainingam
12:30 Starts 3h MTB rogainingam
13:00 Starts 4h rogainingam
14:00 Starts 2h rogainingam, 2h Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
15:30 Kontrollaika beigas 3h MTB rogainingam
16:00 Kontrollaika beigas 2h rogainingam un 2h Rogaininga skrējienam
17:00 Kontrollaika beigas 4h rogainingam
18:00 Kontrollaika beigas 6h rogainingam
18:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija

SACENSĪBU CENTRS

DISTANCES

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnikies netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

APVIDUS 

Šogad Valmieras rogainingā pirmo reizi ciemosimies pie mitoloģiskajām būtnēm - drumliniem. Gudri, sirmi vīri stāsta, ka tos pirms padsmit tūkstošiem gadu iztēsis ledājs, lēnām slīdot dienvidu virzienā un zem sevis atstājot līdz 5 km garus paugurus kā guļožus milžus, starp kuriem mirkst purvainas ielejas un ezeri (arī Burtnieku ezers). Karte šoreiz būs izstiepta tieši ledāja un drumlinu guļas virzienā - no ziemeļiem (Līgotņu melleņu purvam) uz dienvidiem (līdz pat Gaujas stāvajiem krastiem). Bet starts - jau izsenis izslavētajā Valmiermuižas parkā. Ja nogulēsi Valmieras rogaininga pieteikšanos, tad naktī atnāks drumlins, sagrozīs tavu kompasu un pazaudēs kreiso kedu.

DAŽI NORĀDĪJUMI PAR SACENSĪBĀM

  • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
  • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
  • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
  • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
  • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Gan ļaut līdzjutējiem sekot Tavam GPS ceļam sacensību centra ekrānā, gan ierakstīt un pēc sacensībām pašiem analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai varēs jebkurš ar to pašu viedtālruņa aplikāciju MapRun6:

  • Noskenē šo QR kodu vai soli pa solim seko instrukcijai zemāk!
  • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
  • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
  • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu (vai komandas) vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > Pilsetas_legendas > "Pasākuma nosaukums" (no plkst. 10:00 kartes atvēršanai vairs nevajadzēs slepeno PIN kodu)!
  • Ieslēdz GPS funkciju viedtālrunī īsi pirms starta šāviena un spied pogu "Go to Start"!
  • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu (neizlaid!) vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
  • Tikai maršruta ierakstīšanai vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
  • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
  • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

APzīmĒJUMI

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jau pērn izmēģinājām veģetācijas attēlošanu pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības.

Augstumlīknes būs ar 5 m soli. Tām lielāka nozīme būs Gaujas stāvajos krastos. Savukārt lēzenajos drumlinu laukos pie katras augstumlīknes negaidiet stāvu nogāzi, jo drumlini ir ļoti lēni un pacietīgi radījumi, kas savu augstāko virsotni sasniedz pakāpeniski.

SACENSĪBU KARTE UN TERITORIJA

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Grāvja pagrieziens / Ditch bend 45 Klajumiņa R stūris / W corner of small open area
21 Uzbrauktuves augša / Top of the elevated driveway 46 Bedrīte / Small pit
22 Krūmu rindas DA gals / SE end of bush row 47 Lielās kokaudzes DR stūris / Big tree copse SW corner
23 Meža spraugas R gals / W end of forest gap 48 Krastā zem D troses / Riverbank under S cable
24 Mikropaugura ZA nogāze / NE slope of knoll 49 Strauta līkuma A krasts / E bank of creek bend
25 Krūmāja R gals / W end of scrub 50 ZR koks nogāzes augšā / NW tree on top of slope
26 Žoga R gals / W end of fence 51 Dižs koks / Giant tree
27 Koks ārpus žoga / Tree outside fence 52 Lielie koki jaunaudzē / Tall trees in younger forest
28 Grāvīša pieteka / Small ditch tributary 53 Mikropaugura A nogāze / E slope of knoll
29 Caurtekas DA gals / SE end of culvert 54 Akmeņu krāvuma DR pusē / SW side of rock pile
30 Klajumiņa ZA stūris / NE corner of open area 55 Grāvju savienojums / Ditch junction
31 DR koks / SW tree 56 ZR koks / NW tree
32 R koks / W tree 57 Šaura klajuma A gals / E end of narrow open area
33 Kokaudzes R gals / W end of tree copse 58 Īsa vaļņa DA gals / SE end of short earthwall
34 Koku rindas pagrieziens / Tree row bend 59 DA bedrīte / SE small pit
35 R deguna pusnogāzē / W spur mid-slope 60 Klaja sprauga mežā / Open gap in forest
36 Takas strupceļš / Path dead end 61 Grāvju T-veida krustojums / Ditch T-shape junction
37 DA koks jaunaudzē / SE tree in younger forest 62 DA mikropaugurs / SE knoll
38 DA grāvju satece / SE ditch confluence 63 Meža Z stūris / N corner of forest
39 ZA valnīša A nogāze / E slope of NE earth wall 64 R ieplaka / W depression
40 Mikropaugurs / Knoll 65 Uz A no valnīša / E of small earth wall
41 Žoga iekšējais stūris / Inner corner of fence 66 Jaunaudzes DA stūris / SE corner of young forest
42 Otrais koks no DR / Second tree from SW 67 Bedre / Pit
43 Skrajas jaunaudzes ZA / NE of sparse young forest 68 Dīķa DA gals / SE end of pond
44 Zem tilta / Under bridge 69 Izcirtuma R stūris / W corner of clearing
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern