LEĢENDA
Plāksne pie altāra Biķeru baznīcā vēsta: “1775. g. 19. jūlijā, sestajā svētdienā pēc Trīsvienības dienas, īsi pirms dievkalpojuma sākuma zibens iespēra caur torni šinī baznīcā, bet nenodarīja nekādu lielāku postu, vien apsvilināja šo altāri. Saudzi, Tēvs, saudzi.” Padomju laika šeit ierīkoja jahtu un vitrāžu darbnīcu. 1970.gadā nozog 17.gadsimta altārgleznu "Kristus pie krusta", ko 2003.gadā brīnumainā kārtā atkal atgūst.
SACENSĪBU norise un PROGRAMMA
Atjaunots 25.11.2021.
Ievērojot Ministru kabineta 9.10.2021. rīkojumu nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", masu starts nenotiks, bet tā vietā būs atsevišķa starta un finiša arka (kā Olainē), kur varēs startēt paša izvēlētā laikā starp 9:30 un 15:00. Pasākuma kontrollaiks paliek 17:00.
Reģistrācijas telts atradīsies ārpus norobežotās zonas. Lūdzam turp doties tikai komandas kapteini ar jebkādu mutes un deguna aizsegu.
Sacensību centra norobežotajā zonā, kur atradīsies sacensību kartes lielizmēra plakāts, un galdi, bet vēlāk notiks arī apbalvošana, Garmin loterija un Red Bull sezonas noslēguma pasākums, drīkstēs ieiet un piedalīties tikai ar dalībnieka numuru, derīgu pārslimošanas/vakcinācijas sertifikātu un sejas masku.
Daži biežāk uzdotie jautājumi un atbildes
Kā un kad man jāstartē?
Šoreiz masu starts nenotiks, bet tā vietā būs atsevišķa starta un finiša arka (kā Olainē), kur varēs startēt paša izvēlētā laikā starp 9:30 un 15:00. Pasākuma kontrollaiks paliek 17:00, pēc kura kontrolpunkti netiek skaitīti.
- Pie starta arkas būs stacija ar norādi AKTIVIZĒT, kurā ievietojot savu starta aploksnē iegūto un ap roku aplikto čipu, aktivizēsiet bez kontaktu režīmu. Tas nozīmē, ka varēsiet atzīmēties attālināti (tomēr pārliecinieties, ka dzirdat skaņas signālu un karte nomirgo). Ja nebūsiet aktivizējuši šo režīmu, tad čips strādās standarta režīmā - fiziski jāievieto stacijā un jāsagaida skaņas un gaismas signāls. Abos gadījumos rezultāts fiksējas.
- Pie starta arkas būs stacija START, kurā ievietojot čipu, sāksies komandas laika atskaite. Laika atskaite sākas no pirmā komandas ievietotā čipa laika.
Laiks | Aktivitāte |
09:30 | Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana |
09:30- 15:00 |
Atvērta Starta/finiša zona visām distancēm 2h, 4h, 6h, O-Run, MTB 3h, Pastaiga |
17:00 | Starta/finiša zonas slēgšana visām distancēm |
17:10 | Sākas posma un kopvērtējuma apbalvošana kopā ar RedBull un loteriju noslēgumā |
Vai būs papildu karte plānošanai?
Jā, šoreiz esam parūpējušies, lai plānošana ir ērtāka un tiks izsniegta vēl viena karte. Lai to saņemtu, lūdzam reģistrācija palūgt papildus karti.
Kā iekļūt sacensību centrā jeb zaļajā zonā?
Zaļajā zonā varēs iekļūt tikai uzrādot derīgu vakcinācijas sertifikātu, ko noskanēs pie ieejas. Tāpat arī būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments - ID karte vai pase. Visiem zaļajā zonā esošajiem dalībniekiem ir jābūt uzvilktai maskai.
Bērni līdz 12 gadiem, ja tos pavada vecāki, kas uzrāda vakcinēšanās sertifikātu, arī drīkst uzturēties zaļajā zonā. Savukārt bērniem no 12 gadiem jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veikta skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.
Zaļajā zonā būs silta tēja, apbalvošana, liels kartes makets, galdi plānošanai, ugunskuri, loterija, Garmin expo, u.c.
Vai būs bērnu pastaiga?
Bērnu pastaiga šoreiz būs bez instruktora un to varēs veikt izmantojot aplikāciju. Starta aploksnē būs karte un instrukcija kā ar to rīkoties.
Kā nokļūt uz sacensību centru?
Sacensību centrs atradīsies pie t/c Sāga (netālu no IKEA pie Decathlon veikala ieejas). Lai saņemtu norādes nokļūšanai - SPIED ŠEIT.
Kā izņemt numuru?
Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru (atrodas ārpus zaļā režīma zonas) izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi jeb čipi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē ekipējumu, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.
distances
Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu.
2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.
Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.
3h MTB rogainings ir individuālas sacensības ar velosipēdu, kur dalībnieks pats izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.
Daži norādījumi par sacensībām
- Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa.
- Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos).
- Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss.
Mantu glabātuve šoreiz būs arī atvērtā veidā. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie koridora atrodas mūsu tiesnesis.- Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.
SACENSĪBU centrs
Sacensību centrs atradīsies t/c Sāga apvidū.
Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs.
Norādes uz sacensību centru: https://goo.gl/maps/TgJ8JmTHFg7a96Sh8
APVIDUS
Pļavā, kur pirms pāris gadiem ganījās lopi, tagad ganās citas slaucamās govis - pircēji abos Rīgas lielākajos veikalos, kur apmaldīties var daudzreiz vieglāk nekā jebkurā mežā. Bet ienirt šo veikalu labirintos atļausim tikai tiem, kas izturēs atlases eksāmenu - sekmīgi startēs Rīgas rogainingā un dzīvi atgriezīsies finišā. Arī šis eksāmens nebūs vieglais. Būs jāsameklē Rīgas mala, Piķurgas sākums, Mazās Juglas gals, Brekšu kakta dziļākais stūris, vecāka priede mežā, resnākais ozols, ko pat visa komanda nevarēs aptvert. Un finišā no mežiem izlīdušo dubļaino "goblinu" armija jau vairs nebūs mūsu, bet veikala apsargu problēma.
GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc sacensībām
Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRun6:
- iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
- Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
- Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" > Go to Start
- Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
- Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
- Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
- Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
- Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!
EKIPĒJUMS DISTANCĒ
Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens.
Sacensību karte un teritorija
Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā.
Tāpat kā Ķekavas, Olaines un Valmieras posmos MTB dalībnieku ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes MTB braucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.
Tiem, kas nepiedalījās Ķekavas posmā, jaunums būs veģetācijas attēlošana pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.
Nr. | Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location | Nr. | Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location |
20 | Koks / Tree | 45 | Tranšejas R gals / W end of trench |
21 | Koks / Tree | 46 | Deguns / Spur |
22 | D bedre ieplakā / S pit in depression | 47 | Bedre / Pit |
23 | Vaļņa pārrāvums / Gap in earthwall | 48 | Mikropaugurs / Knoll |
24 | Bedrīte starp dīķiem / Small pit between ponds | 49 | Mazā grāvīša R gals / W end of small ditch |
25 | Vidējās gravas lejasdaļa / Bottom of middle gully | 50 | Deguna DR gals / SW end of spur |
26 | Žoga DA stūris / SE corner of fence | 51 | Bedre / Pit |
27 | R virsotne / W top | 52 | Vidējā tranšeja / Middle trench |
28 | Mūra A stūris / E corner of wall | 53 | DA bedre / SE pit |
29 | Z vaļņa A gals / E end of N earthwall | 54 | A bedre / E pit |
30 | Tranšejas A gals / E end of trench | 55 | Bedre / Pit |
31 | Bedrīte / Small pit | 56 | Grāvju krusta A krasts / E bank of ditch junction |
32 | Dižkoks / giant tree | 57 | Ieloks / Fold |
33 | DA koks / SE tree | 58 | D bedre / S pit |
34 | Tranšejas pagrieziens / Trench curve | 59 | Z bedre / N pit |
35 | R bedre / W pit | 60 | Virstone / Top |
36 | Grāvja DR gals / SW end of ditch | 61 | Tranšejas pagrieziens / Trench curve |
37 | 3 priežu puduris / 3 pine copse | 62 | Tranšejas ZA gals / NE end of trench |
38 | DA bedre / SE pit | 63 | Virstone / Top |
39 | R bedre / W pit | 64 | Grāvja stūra A krasts / E bank of ditch bend |
40 | Z koks / N tree | 65 | Lēzena virsotne ieplakā / Shallow top in depression |
41 | Ēkas ZR stūris / NW corner of building | 66 | "Saliņa" starp ceļiem / Between tracks |
42 | DR sprauga valnī / SW gap in earthwall | 67 | Graviņas gals krastā / End of gully on riverbank |
43 | R bedre / W pit | 68 | Dižkoks / Giant tree |
44 | Kociņš Z krastā / Small tree on N bank | 69 | Deguna R gals / W end of spur |
Finišs zem arkas / Finish under arch | |||
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern |