Rīgas Buļļupes rogainings

Leģenda

Bolderājas miests radās, pateicoties šeit ierīkotajai muitnīcai, jo senāk Lielupe ietecēja Daugavā, nevis jūrā pa pašreizējo Buļļupes gultni, tādēļ Kurzemes hercoga kuģi bija spiesti maksāt nodevas Rīgai. Bet 1697.gadā stipra vētra izrāva Lielupei jaunu ieteku pašreizējās Ziemupes vietā, kas vēlāk aizsērēja. Tikai 1755.gadā Lielupe beidzot atrada savu pašreizējo ieteku jūrā.

SACENSĪBU norise un PROGRAMMA  

Nokļūsti uz pasākumu izmantojot Waze vai Google Maps  

 Pievieno pasākumu savam kalendāram 

 Uzzini jaunāko informāciju sekojot Facebook Event 

Saskaņā ar svaigāko epidemioloģisko noteikumu redakciju - no 1.marta āra pasākumi vairs netiks ierobežoti. Tāpēc pasākumā varēs piedalīties pilnīgi visi!

Sacensību norise un programma ir provizoriska un tā var tikt precizēta 1-2 nedēļas pirms pasākuma vai ātrāk.

Informācija atjaunota 21.03.22

Laiks Aktivitāte
09:30 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
10:30 Starts 3h MTB rogainingam
11:00 Starts 6h rogainingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
13:30 Kontrollaika beigas 3h MTB rogainingam
15:00 Kontrollaika beigas 2h distancei un Rogaininga skrējienam
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei 
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija

MTB braucējiem šajā sezonā būs iespēja piedalīties visos "Pilsētas leģendas posmos", līdz ar to varēs pilnvērtīgi izbaudīt visu seriālu.  Kopvērtējums tiks rēķināts summējot iegūtos punktus visos posmos kopā, izņemot 1 posmu ar viszemāko rezultātu (par tādu uzskata arī izlaistu posmu).

O-Run distances veicējiem šogad vairs nebūs pavēles distance, bet klasiska rogaininga izvēles distance ar 2h laika limitu, kur tad pašiem ir jāizplāno un jāsavāc maksimāli daudz punktu (jebkurus - bez ierobežojumiem). 

Kā ierasts, finišā visi saņems piemiņas medaļu un pasākuma noslēgumā būs Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija un apbalvošana.

distances

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnieks netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

SACENSĪBU centrs

Sacensību centrs atradīsies Rīgas Jaunajā Bolderājas pamatskolā, Miglas ielā 9

 

APVIDUS 

2015.gada pavasarī Rīgas rogainings jau sasniedza Buļļupes dienvidu krastus. Šoreiz zvejosim kontrolpunktus abos krastos, pirmo reizi Rīgas rogainingu vēsturē nonākot arī Buļļu jeb Daugavgrīvas salā. Dosimies ieņemt gan neieņemamo Daugavgrīvas cietoksni, gan Komētfortu jūras krastā. Meklēsim vissenāko, vēlāko un mūsdienu Lielupes ieteku jūrā. Mēģināsim ar to pašu antigravitāciju, kas mūs tik tālu atveda, pacelt arī Paula Jaunzemja laukakmeņu skulptūras Vakarbuļļu krastā. Atpakaļceļā pāri tiltam mēģināsim saskatīt, vai Mīlestības saliņa tiešām ir (piparkūku) sirds formā (vai arī senlatviešiem vienkārši nebija dronu, ar ko pārliecināties no augšas). Vistālākie un izturīgākie skrējēji varēs turpināt arī kontinentālajā krastā, varbūt pat sasniedzot Lielupes Balto kāpu. Bet visaugstākajā Bolderājas kāpu virsotnē (16 m), no kurienes vislabāk pārskatīt visu apvidu, savu plānošanas komandpunktu reiz bija iekārtojuši rogaininga priekšteči - Latgales divīzijas brīvības cīnītāji Bermonta kauju laikā. Hapaka grāvim gan pāri nepeldēsim... šoreiz!

 

Daži norādījumi par sacensībām

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

GPS izsekošana tiešraidē

Reģistrācijā ir iespējams pasūtīt savai komandai GPS izsekošanas ierīci, kas dos iespēju līdzjutējiem jūs redzēt tiešraides ekrānā sacensību centrā vai savā viedierīcē līdzās labākajām konkurentu komandām: https://sportrec.eu/ui/#1h360mc

 

 

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc sacensībām

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRun6:

Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6

iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241

Garmin versija: https://maprunners.weebly.com/maprung.html

 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedtālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

Sacensību karte un teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jau pērn izmēģinājām veģetācijas attēlošanu pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 R kokaudzes D gals / S end of W copse 45 D deguns / S spur
21 Atstatu koks / Separate tree 46 Ieloka R gals / W end of fold
22 Žoga ZR gals / NW end of fence 47 Ieplaka paugura vidū / Depression in hillock
23 Drupu ZA stūris / NE corner of ruin 48 Pussalas ZR gals / NW end of peninsula
24 Z pudura DR gals / SW end of N copse 49 Vaļņa D gals / S end of earthwall
25 Atstatu koks / Separate tree 50 Vaļņa ieloks / Fold in earthwall
26 Klajuma Z gals / N end of open area 51 Virsotne / Top
27 Z ieloks / N fold 52 Klajumiņa R gals / W end of small open area
28 Kupls krūms / Thick shrub 53 Krūmāja A gals / E end of scrub
29 Augstsprieguma līnijas balsts / Power pylon 54 R koks / W tree
30 Mikropaugurs jeb bebra māja / Knoll, beaver's den 55 Deguna R gals / W end of spur
31 Dīķīša Z gals / N end of pond 56 Mikropaugurs / Knoll
32 Atstatu koks / Separate tree 57 Torņa augšējā platforma / Upper floor of tower
33 Dīķīša ZA stūris / NE corner of pond 58 Koku rindas D gals / S end of tree row
34 Mūra A gals / E end of wall 59 A vaļņa Z gals / N end of E earthwall
35 Kokaudzes D gals / S end of copse 60 Deguna R gals / W end of spur
36 Mikropaugurs / Knoll 61 Tranšejas R gals / W end of trench
37 Purva DR krasts / SW bank of marsh 62 Vaļņa ieloks virsotnē / Earthwall fold on the top
38 DA deguns / SE spur 63 Informācijas stends / Info stand
39 Vaļņa stūris / Corner of earthwall 64 Bij.augstsprieguma līniijas balsts / Power line pylon
40 Paugurs / Hillock 65 Klajumiņa Z gals / N end of small open area
41 Virsotnes Z mala / N end of top 66 Dižpriede / Giant pine
42 3 atstatu koki / 3 standalone trees 67 Vaļņa ieloks / Earthwall fold
43 Atstatu krūms / Standalone shrub 68 Žuburaina priede / forked pine
44 Grāvja ZR gals / NW end of ditch 69 Vidējās tvertnes Z puse / N side of middle tank
Ūdens - A bedre /
Water - E pit
Finišs zem arkas /
Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu /
N - northern, W - western, E - eastern, S - southern