Rīgas lidostas rogainings

LEĢENDA

Ilgus gadus pie Skultes ciema stāvēja pamesta Tu-134 lidmašīna, ar kuru pasažierus uz 100 citām PSRS lidostām pārvadāja pašos Rīgas lidostas pirmsākumos 1975. gadā. Vēlāk lidmašīna tika izmantota stjuartu un ugunsdzēsēju apmācībām. Bet 2017. gada ziemā (3 mēnešus pēc Rīgas rogaininga šajā pašā vietā) lidmašīna tika demontēta.

SACENSĪBU NORISE UN PROGRAMMA  

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Laiks Aktivitāte
09:30 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
11:30 Starts MTB 3h rogainingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
14:30 Kontrollaika beigas 3h MTB rogainingam
15:00 Kontrollaika beigas 2h rogainingam un  2h Rogaininga skrējienam
16:00 Kontrollaika beigas 4h rogainingam
17:00 Kontrollaika beigas 6h rogainingam
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija

O-Run distances veicējiem šogad vairs nebūs pavēles distance, bet klasiska rogaininga izvēles distance ar 2h laika limitu, kur tad pašiem ir jāizplāno un jāsavāc maksimāli daudz punktu (jebkurus - bez ierobežojumiem). MTB braucējiem šajā sezonā būs iespēja piedalīties visos "Pilsētas leģendas posmos", līdz ar to varēs pilnvērtīgi izbaudīt visu seriālu.  Kopvērtējums tiks rēķināts summējot iegūtos punktus visos posmos kopā, izņemot 1 posmu ar viszemāko rezultātu (par tādu uzskata arī izlaistu posmu).

Kā ierasts, finišā visi saņems piemiņas medaļu un pasākuma noslēgumā būs Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija un apbalvošana.

DISTANCES

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnikies netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

SACENSĪBU CENTRS

APVIDUS 

DAŽI NORĀDĪJUMI PAR SACENSĪBĀM

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

Sekošana līdzi tiešraidē ar GPS ierīci

Līdzjutēji šajā posmā varēs sekot labākajiem dalībniekiem tiešraidē te: https://sportrec.eu/gps/1i67okp

Paraugam noskaties Rīgas Hausmaņa purva rogaininga ierakstu (komandu punktus rāda, nospiežot uz izvēlnes ikonas) https://sportrec.eu/gps/1hlfek6

Ja vēlies, lai arī Tava komanda parādītos tiešraides ekrānā, reģistrācijas lapā https://rigasrogainings.lv/lv/registracija/ ieķeksē "GPS īre (5 EUR)" vai arī raksti uz xrace@xrace.lv.

Ja nevēlies, lai tev seko, bet esi starp favorītiem, tad tev pat nebūs izvēles - mēs tev tāpat iedosim šādu ierīci.

 

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Bet paralēli piedāvāsim arī iespēju ar viedtālruņa/pulksteņa aplikāciju MapRun6/MapRunG un pēc sacensībām pašiem analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai:

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" (noskenē šo QR kodu vai spied uz saites) > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens.

SACENSĪBU KARTE UN TERITORIJA

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jau pērn izmēģinājām veģetācijas attēlošanu pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības.

Augstumlīknes būs ar samērā smalko 2 m soli, lai jūs nemanot nepārlēktu Rīgas augstākajiem "kalniem", bet novērtētu tos no pakājes līdz pašai virsotnei.

Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location
20 R bedre / W pit 45 Ēkas DR fasāde / SW facade of building
21 Starpžogu ejas stūris / Inter-fence passage turn 46 Ieplaka / Depression
22 Deguns A krastā / Spur on E bank 47 Klajumiņš / Small open area
23 Krūms / Shrub 48 Tranšejas pagrieziens / Trench bend
24 Krūms / Shrub 49 R bedre / W pit
25 A koks / E tree 50 Tranšejas stūris / Trench turn
26 Mikropaugura DR nogāze / SW slope of knoll 51 ZA ieeja bunkurā / NE entrance into bunker
27 R krūms / W shrub 52 D paugura Z nogāze / N slope of S hillock
28 ZA deguns / NE spur 53 Bedre / Pit
29 Bedre / Pit 54 Starp tranšeju galiem / Between trench ends
30 Mikropaugurs / Knoll 55 Vaļņa DR gals / SW end of earth wall
31 Grāvja ZA gals / NE end of ditch 56 Grāvju satece / Ditch junction
32 Ūdens baseins / Water pool 57 ZR paugura DA deguns / SE spur of NW hillock
33 Ieloks / Fold 58 Bedre / Pit
34 Meža D stūris / S corner of woodland 59 Bedre / Pit
35 DA deguns / SE spur 60 2 ZA koki / 2 NE trees 13:30-17:00
36 D deguns / S spur 61 Vidējie koki / Middle trees 11:30-13:30
37 DR bedre / SW pit 62 D ieplakas D gals / S end of S depression
38 D koks / S tree 63 Z koks jaunaudzē / N tree in younger forest
39 Klajuma Z stūris / N corner of open area 64 Grāvja gals / End of ditch
40 Augstāka meža ZA stūris / NE corner of taller wood 65 Vidējais deguns / Middle spur
41 Betona bluķis / Concrete block 66 Grāvja gals / End of ditch
42 D lielais koks / S tall tree 67 Mikropaugurs / Knoll
43 Sausa grāvja R gals / W end of dry ditch 68 Ēkas D stūris / S corner of building
44 D ieloks / S fold 69 Telefona stabs / Telephone pole
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern