Rīgas ezeru rogainings

LEĢENDA

Padomju laikā Ķīšezera krastā vietējie atraduši cilvēka kaulus un izsaukuši miliciju, kas tikai ar arheologu palīdzību noskaidroja, ka iespējamais noziegums ticis pastrādāts jau pirms ~1000 gadiem. Tajos laikos šeit atradies Bulduru pilskalns. Arheologiem vēl daudz neatminētu jautājumu, bet vietējie nearheologi jau mēļo, ka šeit atradusies bruņinieku pils, uz kuru varēja nokļūt pa paceļamu tiltu.

SACENSĪBU NORISE UN PROGRAMMA  

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Laiks Aktivitāte
09:30 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
11:30 Starts MTB 3h rogainingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
14:30 Kontrollaika beigas 3h MTB rogainingam
15:00 Kontrollaika beigas 2h rogainingam un  2h Rogaininga skrējienam
16:00 Kontrollaika beigas 4h rogainingam
17:00 Kontrollaika beigas 6h rogainingam
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija

O-Run distances veicējiem šogad vairs nebūs pavēles distance, bet klasiska rogaininga izvēles distance ar 2h laika limitu, kur tad pašiem ir jāizplāno un jāsavāc maksimāli daudz punktu (jebkurus - bez ierobežojumiem). MTB braucējiem šajā sezonā būs iespēja piedalīties visos "Pilsētas leģendas posmos", līdz ar to varēs pilnvērtīgi izbaudīt visu seriālu.  Kopvērtējums tiks rēķināts summējot iegūtos punktus visos posmos kopā, izņemot 1 posmu ar viszemāko rezultātu (par tādu uzskata arī izlaistu posmu).

Kā ierasts, finišā visi saņems piemiņas medaļu un pasākuma noslēgumā būs TC Akropole Alfa, Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija un apbalvošana.

DISTANCES

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnikies netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies pie TC Akropole Alfa (Brīvības gatve 382).

APVIDUS 

DAŽI NORĀDĪJUMI PAR SACENSĪBĀM

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

Sekošana līdzi tiešraidē ar GPS ierīci

Līdzjutēji šajā posmā varēs sekot labākajiem dalībniekiem tiešraidē te: https://sportrec.eu/gps/1ijvgcu

Paraugam noskaties Rīgas Hausmaņa purva rogaininga ierakstu (komandu punktus rāda, nospiežot uz izvēlnes ikonas) https://sportrec.eu/gps/1hlfek6

Ja vēlies, lai arī Tava komanda parādītos tiešraides ekrānā, reģistrācijas lapā https://rigasrogainings.lv/lv/registracija/ ieķeksē "GPS īre (5 EUR)" vai arī raksti uz xrace@xrace.lv.

Ja nevēlies, lai tev seko, bet esi starp favorītiem, tad tev pat nebūs izvēles - mēs tev tāpat iedosim šādu ierīci.

 

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRun6:

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" (noskenē šo QR kodu vai spied uz saites) > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens.

Apzīmējumi

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jau pērn izmēģinājām veģetācijas attēlošanu pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības.

Augstumlīknes būs ar samērā smalko 2 m soli, lai jūs nemanot nepārlēktu Rīgas augstākajiem "kalniem", bet novērtētu tos no pakājes līdz pašai virsotnei.

SACENSĪBU KARTE UN TERITORIJA

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Rīgas Ezeru rogainings mēģinās pierādīt, ka Rīgu var saukt ne tikai par Mazo Parīzi, bet arī Mazo Venēciju. Dalībnieki ieraudzīs ne tikai labi zināmos Ķīšezeru un Juglas ezeru, bet arī to mazākos brāļus - Bābelīti, Gaiļezeru, Linezeru, Velnezeru, Dambjpurva ezeru, kā arī mikroskopiskus dīķīšus, kuriem varat paspēt uzdāvināt nosaukumus paši. Pavēsajā novembrī, kad prāts diez vai nesīsies uz peldēšanu, nāksies arī palauzīt galvu, kā tikt pāri vai garām vairākām upītēm - Šmerļupītei, Dreiliņupītei, Juglai un Piķurgai.
Taču no visbriesmīgākākā šķēršļa - Brīvības ielas - iepriekšējos Rīgas rogainingos parasti turējāmies pa lielu gabalu. Līdz ar to līdz šim pilsētas daļas uz ziemeļiem un dienvidiem no Brīvības ielas un dzelzceļa netika bieži apvienotas, taču šoreiz pa tiltiņiem un tuneļiem droši nokļūsim otrā pusē - vietās, kur retāk sperta rogainera dubļainā kāja.

Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location
20 Ieplaka / Depression 45 Meža ZA stūris / NE corner of woodland
21 Gājēju tiltiņa vidū / Middle of pedestrian bridge 46 Sekla bedrīte / Shallow pit
22 Bedre / Pit 47 ZR bedre / NW pit
23 ZR liels koks / NW large tree 48 Bedre / Pit
24 Ieplakas ZA gals / NE end of depression 49 Ieplakas ZR stūris / NW corner of depression
25 Strauta ietekas R krasts / W bank of creek mouth 50 Ieloks / Fold
26 Ieplakas R gals / W end of depression 51 3 lieli koki / 3 large trees
27 Ala / Foxhole 52 A ieloks / E fold
28 A deguna A gals / E end of E spur 53 Ieplakas R gals / W end of depression
29 Žoga ZA stūris / NE corner of fence 54 Dīķītis / Small pond
30 Ceļa apļa vidū / Middle of road circle 55 Meliorācijas aka / Drainage well
31 Starp ēku un mūri / Between building and wall 56 Kupls krūms / Thick shrub
32 Elektrolīnijas tornis / Powerline tower 57 Liela ieplaka / Large depression
33 Vaļņa A gals / E end of earth wall 58 Kupla priede / Thick pine-tree
34 Trepes ūdenī / Ladder into water 59 Pusatklāta klajumiņa A / E end of semi-open area
35 ZA dūmenis DA fasādē / NE chimney at SE facade 60 Deguna DR gals / SW end of spur
36 Liels koks krastā / Large tree on bank 61 Deguna A gals / E end of spur
37 Mežaudzes DA stūris / SE corner of tree grove 62 Klajumiņš uz takas / Open area on path
38 Augstākā krūmāja R gals / W end of taller scrub 63 Kociņš niedrāja malā / Small tree on reed edge
39 DR ieplakas ZR gals / NW end SW depression 64 ZR grāvja ZA gals / NE end of NW ditch
40 ZA basketbola grozs / NE basketball hoop 65 Ezera DA stūris / SE corner of lake
41 Kāpņu augša / Top of stairs 66 Mūra R iekšējais stūris / W inner corner of wall
42 Kociņš upes DA krastā / Tree on SE riverbank 67 Krūmiņš niedrājā / Small shrub in reed bed
43 Koku rindas ZA gals / NE end of tree row 68 Zemesradziņš ZR krastā / Small spit on NW bank
44 Vaļņa ZA gals / NE end of earth wall 69 Ieplakas ZA stūris / NE corner of depression
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern