LEĢENDA

"Naktī vismelnākā dzimāt
Jūs, ielu un rensteļu zeņķi
Un tomēr jūs esat lieli
Jo Jūs pirmie gājāt gaismas svīdumā vājā
Kaujā pie Plakaniem, kaujā pie Veisiem
No nameļiem sīkiem un greiziem
Pretim smaidošai Misai un Iecavai
Ar vienu domu –
Aizsargāt ceļu uz Rīgu"


Saīsināts fragments no Aleksandra Čaka poēmas "Mūžības skartie"

"Kauja pie Plakaniem, Kauja pie Veisiem"

APVIDUS

2019.gadā apvienotajā xRace piedzīvojumu un klasiskajā rogainingā retajam izdevās aizsniegt kartes tālāko nostūri, kur sākās pats interesantākais - Plakanu un Veisu kauju ierakumu labirinti (ziemeļos - krievu un latviešu strēlnieku, bet dienvidos - vācu pozīcijas). Šogad šo kauju turpināsim un uzvarēsim līdz galam, savus līdz šim neuzvarētos naidniekus vienus pašus lejā grūžot - lai tie paliek Plakaņu un Ēbeļu purvos! Taču šoreiz aizvēsturisko karšu vietā būs jaunas un precīzas orientēšanās kartes, kurām tāpat nebūs lielas jēgas, jo jūs jau sen būsiet izgājuši ārā no tās un uzjautrināsiet līdzjutējus, kas jūsu GPS maldu ceļus vēros tiešraides ekrānā pasākuma centrā.

Treniņš notiek “Rīgas mežu” teritorijā. Medību platības apsaimnieko mednieku kolektīvs “Mežāzis”. Lūdzam treniņa dalībniekus pēc iespējas izmantot ceļus (līst biezoknī tāpat neatmaksāsies, jo šejienes biezokņi ir sevišķi biezi un staigni). Un neņemt mežā līdzi suņus - atstājiet tos starta vietā pie Mežezera vai pat mājās. Ja pamanījāt kādu dzīvnieku, lūdzam tiem netuvoties, jo tiem aizvien ir nepieauguši mazuļi, kurus vecāki aizstāvēs pret tādiem aizdomīgiem tipiņiem kā jūs. Esam pārcēluši visus kontrolpunktus no neskartākajām meža teritorijām (kur pēdējo gadu laikā nav bijuši izcirtumi, satiksme, cilvēki un dzīvnieki nav pieraduši pie svešiniekiem). Tāpat arī esam pārcēluši kontrolpunktus tālāk no šosejām, lai iztraucētie dzīvnieki neizskrietu ceļā kādai automašīnai. Lūdzam arī nešķērsot jaunaudzes, kas zemākas par 1 metru (var nejauši nobradāt jaunos kociņus), kā arī nešķērsot grāvjus vietās ar nestabiliem krastiem, kurus var nejauši nobrucināt un veicināt gultnes aizsērēšanu.

Pasākuma PROGRAMMA un norise (bezkontakta TRENIŅA gadījumā)

Svarīgi norādījumi par pasākumu. Precizēts 30.maijā.

Tā kā pašlaik nav izmaiņas valdības lēmumos, Olaines rogainings notiks bezkontakta treniņa formātā un mums ir jāievēro spēkā esošie treniņu formāta ierobežojumi.

Līdz ar to, esam nolēmuši, ka visas pieteiktās komandas varēs izvēlēties (to varēs izdarīt mājas lapā sadaļā rogainings.lv/lv/komandas sākot ar 31.maiju) sev ērtāko laika intervālu, kurā var ierasties uz treniņu un saņemt karti un aploksni. Ja esat ieradušies par agru vai nokavējāt, jūs tāpat drīkstat ierasties arī citā laikā, gaidot dzīvajā rindā. Šīs sistēmas mērķis ir izkliedēt dalībniekus vienmērīgi un novērst rindu veidošanos un ievērot spēkā esošos ierobežojumus. Izvēloties starta laiku, ņemiet vērā, ka jūsu finiša laikam jābūt pirms 17:00, kad finiša zona tiks slēgta.

Treniņa norises kārtība būs šāda:

☑️ Pie reģistrācijas telts pēc aploksnes jāierodas tikai komandas kapteinim un ne ātrāk kā 10min pirms treniņa sākuma, un tajā laikā lūdzam nepulcēties un ievērot distancēšanos. Iesakām pirms tam jau saģērbties un sagatavoties treniņam, lai atliktu tikai pielikt numuru un piestiprināt SIAC čipu, kas fiksē laiku. Aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi un piemiņas medaļa. Parakstīti apliecinājumi šoreiz nebūs jāiesniedz, jo par apliecinājumu mēs pieņemam reģistrācijas logā ieķeksēto "Apliecinu augstāk minēto" un par parakstu - jūsu bankas/kartes autorizāciju maksājuma laikā.

☑️ Pēc treniņa pakas nākt tikai tad, kad iepriekšējais dalībnieks to ir paņēmis un ir devies projām. 

☑️ Kad komanda gatava startēt jādodas uz ar uzrakstu norādīto Starta vietu. Šajā brīdī SIAC aprocēm ir jābūt piestiprinātām pie rokas un ir jābūt novietotam priekšpusē un labi redzamam.

☑️ Pēc SIAC čipa ievietošanas stacijā, kas atrodas pie starta, tiek fiksēts starta laiks un var doties treniņā savā norādītajā distancē un pie katra kontrolpunkta pietuvinot čipu ~30 cm attālumā vai ievietojot savu SIAC čipu stacijā, līdz čips iemirgojas/nopīkst.

☑️ Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. Šoreiz aproces varēsiet noņemt paši (to “atpogājot”), tomēr to varēs darīt tikai finiša zonā un tiesnešiem redzot.

☑️ Gan treniņpasākuma centrā, gan distancē katrai komandai jāievēro vismaz 2 metru distance no citām komandām (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un vecākus un viņu nepilngadīgos bērnus). Lūdzam pasākuma centra tuvumā uzturēties tikai dalībniekus un pēc finiša nekavējoties doties mājup.

Laiks Aktivitāte
09:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
09:00 Starta/finiša zonas atvēršana visām distancēm
9:00-17:00 15 min treniņa daļa: katras komandas kapteinis dodas saņemt kartes, starta paku un instruktāžu (ne vairāk kā 20 kapteiņi katrā 15 min intervālā) – izvēlies savu laika intervālu šeit: https://rogainings.lv/lv/komandas/
Brīvā daļa: katra komanda atsevišķi plāno savu distanci, startē, dodas distancē (2h, 3h, 4h vai 6h) un finišē (visā laikā nepietuvojoties citām komandām tuvāk par 2 metriem)
17:00 Starta/finiša zonas slēgšana visām distancēm. 

pasākumu centrs

Pasākuma centrs ir pie Jaunolaines Mežezera. Piebraukšana ar auto iespējama no ziemeļiem. Ar kājām un divriteni var piekļūt arī no rietumiem no Jaunolaines sporta nama puses pa 600 m gājēju celiņu.

Pasākuma centrā tiks nodrošinātas tualetes, karšu saņemšana.  

Norādes uz pasākuma centru: 

izvēlies kādu no 5 distancēm

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada pasākuma organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors sarkanā jakā, kas bērnus (un viņu pavadoņus) sagaidīs starta koridorā pie norādes ""Bērnu pastaiga". Bezkontakta pasākuma gadījumā Instruktors tikai dos padomus, kā viedtālrunī uzinstalēt aplikāciju MapRun6, ar kuras palīdzību varēs atzīmēties kontrolpunktos. Pēc katra atrastā kontrolpunkta savā diplomā jāielīmē viena uzlīme. Tiklīdz visas uzlīmes ielīmētas - drīkst doties uz finišu pēc medaļas un pārsteiguma balviņas. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens pasākuma gadā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos pasākumā. Atļaujas paraugs atrodams te.

3h MTB rogainings notiek individuāli ar nemotorizētu divriteni pēc analogiem noteikumiem kā kājniekiem.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā pasākuma dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA (bezkontakta pasākumā var mainīties)    

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

GPS sekošana TIEŠRAIDĒ

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšanas stratēģijas. Arī pēc pasākuma, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

Iepriekšējo rogainingu tiešraižu ieraksti:

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc pasākumA

Savukārt tie, kas vēlas pēc pasākuma paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruni vai Garmin viedpulksteni (vai ar jebkādu citu GPX maršruta ierakstītāju, bet šajā gadījumā ielādējot GPX failu mājaslapā, nevis izmantojot aplikāciju).

  • Noskenē šo QR kodu, lai uzinstalētu aplikāciju vai uzreiz nokļūtu uz šo pasākumu (šobrīd gan 5 reizes jāspiež "Ok", parāda "Error" paziņojumu, bet īstais pasākums tāpat ielādējies sekmīgi, tālāk jāspiež "Go to Start"). Vai arī rīkojies manuāli:
  • Uzinstalē viedtālrunī aplikāciju MapRun6 (der arī vecās versijas MapRunF, MapRun) iPhone versiju vai Android versiju. Vai Garmin viedpulkstenī - MapRunG.
  • Atver aplikāciju > Select Event > Latvia > Pilsetas_legendas Izvēlies īsto pasākumu (šobrīd to aizsargā PIN kods, bet starta brīdī kodu vairs neprasīs) > Go to Start
  • Ieslēdz GPS funkciju viedtālrunī īsi pirms starta.
  • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
  • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit.
  • Rezultāti un maršruti būs apskatāmi šeit.
  • Ja aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz pasākuma kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

pasākuma karte un teritorija

Kartes dalībnieki saņem pasākuma rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes izmērs ir 62 cm x 43 cm. Mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā. Kontrolpunkti noklāj platību ~50 kvadrātkilometru (šoreiz izstieptā veidā).

Tā kā paralēli distancē dosies arī riteņbraucēji, tad ceļi un takas norāda arī braukšanas ātrumu - nepārtrauktas līnijas ceļi/takas braucami visātrāk, bet jo vairāk raustīta līnija kļūst - jo grūtāk izbraucama. Uzarti un citi nebraucami ceļi un stigas apzīmēti ar melnu šauru raustītu līniju. Tās joprojām var izmantot kājnieki, bet riteņbraucējiem būs jāstumj. Ja stiga vispār netiek izmantota braukšanai, pat ne ar traktoru, tā apzīmēta tāpat kā garš klajums vai gara krūmiem aizaugusi līnija.

Asfaltētie ceļi un celiņi iezīmēti ar melnām maliņām un brūnu vidu, bet netiek šķiroti pēc ātruma, jo parasti tie ir galvastiesu ātrāki par visiem citiem ceļiem. Reljefa augstumlīknes uzģenerējām paši no Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publiski pieejamiem lāzerskenēšanas punktu mākoņiem. Tā rezultātā reljefs ir precīzāks nekā parasti, bet jārēķinās, ka tas ir ļoti zigzagots. Mēs tīšuprāt neizlīdzinājām augstumlīknes, jo apvidus ir nosēts ar 1.pasaules kara laika ierakumiem, kas tieši tā arī tikuši rakti - zigzagā. Aizvien mežā atradīsiet daudz tranšeju, zemnīcu, ložmetēju ligzdu, artilērijas šāviņu bedres. Varbūt kādam noderēs palielināmais stikls. Nošķirti nepārvarami (jeb pārpeldami) grāvji ar tumšu maliņu, pārvarami (jeb pārbrienami) grāvji bez maliņas, savukārt ļoti sekli un izžūstoši grāvji - zili raustīti. Savukārt tranšejas, kur parasti ūdens nav, apzīmētas ar brūnu raustītu līniju. Visas aizliegtās (privātās, militārās) teritorijas ir apzīmētas ar olīvzaļu krāsu. Nesajauciet ar krūmāju un neceriet, ka nokļūsiet olīvu birzī! Kā standarta orientēšanās kartēs - vecie meži ir balti, bet jaunaudzes zaļas. Ļoti skraji meži vai jaunaudzes ir punktotas (koki un krūmi neaug cieši kopā, bet atstatus). Ja blakus aug divas atšķirīga vecuma audzes, tad kaut arī kartē tas atbilst vienai krāsai (baltai vai zaļai), starp tām varat pamanīt gaišdzelteni punktotu robežu (kontūru).

Iespējams, jau pamanījāt mūsu caurvijošo ideju (kāpēc mēs mazliet atkāpāmies no standarta orientēšanās apzīmējumiem). Ja tik milzīga 50-60 kvadrātkilometru platība saspiesta 1:20'000 mēroga kartē, tad jārēķinās, ka kustībā, kartei kratoties, dalībnieki var sajaukt apzīmējumus. Tad labāk lai sajauc ātrāku ar lēnāku ceļu, nevis ar citu melno līniju - dažāda vecuma audžu kontūru (gaišdzeltenas, nevis melnas), arī ne ar žogu (sarkanā), pat ne ar nepārvarama grāvja malu (tumši zilā).

LEĢENDA

"Naktī vismelnākā dzimāt
Jūs, ielu un rensteļu zeņķi
Un tomēr jūs esat lieli
Jo Jūs pirmie gājāt gaismas svīdumā vājā
Kaujā pie Plakaniem, kaujā pie Veisiem
No nameļiem sīkiem un greiziem
Pretim smaidošai Misai un Iecavai
Ar vienu domu –
Aizsargāt ceļu uz Rīgu"


Saīsināts fragments no Aleksandra Čaka poēmas "Mūžības skartie"

"Kauja pie Plakaniem, Kauja pie Veisiem"

APVIDUS

2019.gadā apvienotajā xRace piedzīvojumu un klasiskajā rogainingā retajam izdevās aizsniegt kartes tālāko nostūri, kur sākās pats interesantākais - Plakanu un Veisu kauju ierakumu labirinti (ziemeļos - krievu un latviešu strēlnieku, bet dienvidos - vācu pozīcijas). Šogad šo kauju turpināsim un uzvarēsim līdz galam, savus līdz šim neuzvarētos naidniekus vienus pašus lejā grūžot - lai tie paliek Plakaņu un Ēbeļu purvos! Taču šoreiz aizvēsturisko karšu vietā būs jaunas un precīzas orientēšanās kartes, kurām tāpat nebūs lielas jēgas, jo jūs jau sen būsiet izgājuši ārā no tās un uzjautrināsiet līdzjutējus, kas jūsu GPS maldu ceļus vēros tiešraides ekrānā pasākuma centrā.

Treniņš notiek “Rīgas mežu” teritorijā. Medību platības apsaimnieko mednieku kolektīvs “Mežāzis”. Lūdzam treniņa dalībniekus pēc iespējas izmantot ceļus (līst biezoknī tāpat neatmaksāsies, jo šejienes biezokņi ir sevišķi biezi un staigni). Un neņemt mežā līdzi suņus - atstājiet tos starta vietā pie Mežezera vai pat mājās. Ja pamanījāt kādu dzīvnieku, lūdzam tiem netuvoties, jo tiem aizvien ir nepieauguši mazuļi, kurus vecāki aizstāvēs pret tādiem aizdomīgiem tipiņiem kā jūs. Esam pārcēluši visus kontrolpunktus no neskartākajām meža teritorijām (kur pēdējo gadu laikā nav bijuši izcirtumi, satiksme, cilvēki un dzīvnieki nav pieraduši pie svešiniekiem). Tāpat arī esam pārcēluši kontrolpunktus tālāk no šosejām, lai iztraucētie dzīvnieki neizskrietu ceļā kādai automašīnai. Lūdzam arī nešķērsot jaunaudzes, kas zemākas par 1 metru (var nejauši nobradāt jaunos kociņus), kā arī nešķērsot grāvjus vietās ar nestabiliem krastiem, kurus var nejauši nobrucināt un veicināt gultnes aizsērēšanu.

Pasākuma PROGRAMMA un norise (bezkontakta TRENIŅA gadījumā)

Svarīgi norādījumi par pasākumu. Precizēts 30.maijā.

Tā kā pašlaik nav izmaiņas valdības lēmumos, Olaines rogainings notiks bezkontakta treniņa formātā un mums ir jāievēro spēkā esošie treniņu formāta ierobežojumi.

Līdz ar to, esam nolēmuši, ka visas pieteiktās komandas varēs izvēlēties (to varēs izdarīt mājas lapā sadaļā rogainings.lv/lv/komandas sākot ar 31.maiju) sev ērtāko laika intervālu, kurā var ierasties uz treniņu un saņemt karti un aploksni. Ja esat ieradušies par agru vai nokavējāt, jūs tāpat drīkstat ierasties arī citā laikā, gaidot dzīvajā rindā. Šīs sistēmas mērķis ir izkliedēt dalībniekus vienmērīgi un novērst rindu veidošanos un ievērot spēkā esošos ierobežojumus. Izvēloties starta laiku, ņemiet vērā, ka jūsu finiša laikam jābūt pirms 17:00, kad finiša zona tiks slēgta.

Treniņa norises kārtība būs šāda:

☑️ Pie reģistrācijas telts pēc aploksnes jāierodas tikai komandas kapteinim un ne ātrāk kā 10min pirms treniņa sākuma, un tajā laikā lūdzam nepulcēties un ievērot distancēšanos. Iesakām pirms tam jau saģērbties un sagatavoties treniņam, lai atliktu tikai pielikt numuru un piestiprināt SIAC čipu, kas fiksē laiku. Aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi un piemiņas medaļa. Parakstīti apliecinājumi šoreiz nebūs jāiesniedz, jo par apliecinājumu mēs pieņemam reģistrācijas logā ieķeksēto "Apliecinu augstāk minēto" un par parakstu - jūsu bankas/kartes autorizāciju maksājuma laikā.

☑️ Pēc treniņa pakas nākt tikai tad, kad iepriekšējais dalībnieks to ir paņēmis un ir devies projām. 

☑️ Kad komanda gatava startēt jādodas uz ar uzrakstu norādīto Starta vietu. Šajā brīdī SIAC aprocēm ir jābūt piestiprinātām pie rokas un ir jābūt novietotam priekšpusē un labi redzamam.

☑️ Pēc SIAC čipa ievietošanas stacijā, kas atrodas pie starta, tiek fiksēts starta laiks un var doties treniņā savā norādītajā distancē un pie katra kontrolpunkta pietuvinot čipu ~30 cm attālumā vai ievietojot savu SIAC čipu stacijā, līdz čips iemirgojas/nopīkst.

☑️ Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. Šoreiz aproces varēsiet noņemt paši (to “atpogājot”), tomēr to varēs darīt tikai finiša zonā un tiesnešiem redzot.

☑️ Gan treniņpasākuma centrā, gan distancē katrai komandai jāievēro vismaz 2 metru distance no citām komandām (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un vecākus un viņu nepilngadīgos bērnus). Lūdzam pasākuma centra tuvumā uzturēties tikai dalībniekus un pēc finiša nekavējoties doties mājup.

Laiks Aktivitāte
09:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
09:00 Starta/finiša zonas atvēršana visām distancēm
9:00-17:00 15 min treniņa daļa: katras komandas kapteinis dodas saņemt kartes, starta paku un instruktāžu (ne vairāk kā 20 kapteiņi katrā 15 min intervālā) – izvēlies savu laika intervālu šeit: https://rogainings.lv/lv/komandas/
Brīvā daļa: katra komanda atsevišķi plāno savu distanci, startē, dodas distancē (2h, 3h, 4h vai 6h) un finišē (visā laikā nepietuvojoties citām komandām tuvāk par 2 metriem)
17:00 Starta/finiša zonas slēgšana visām distancēm. 

pasākumu centrs

Pasākuma centrs ir pie Jaunolaines Mežezera. Piebraukšana ar auto iespējama no ziemeļiem. Ar kājām un divriteni var piekļūt arī no rietumiem no Jaunolaines sporta nama puses pa 600 m gājēju celiņu.

Pasākuma centrā tiks nodrošinātas tualetes, karšu saņemšana.  

Norādes uz pasākuma centru: 

izvēlies kādu no 5 distancēm

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada pasākuma organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors sarkanā jakā, kas bērnus (un viņu pavadoņus) sagaidīs starta koridorā pie norādes ""Bērnu pastaiga". Bezkontakta pasākuma gadījumā Instruktors tikai dos padomus, kā viedtālrunī uzinstalēt aplikāciju MapRun6, ar kuras palīdzību varēs atzīmēties kontrolpunktos. Pēc katra atrastā kontrolpunkta savā diplomā jāielīmē viena uzlīme. Tiklīdz visas uzlīmes ielīmētas - drīkst doties uz finišu pēc medaļas un pārsteiguma balviņas. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens pasākuma gadā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos pasākumā. Atļaujas paraugs atrodams te.

3h MTB rogainings notiek individuāli ar nemotorizētu divriteni pēc analogiem noteikumiem kā kājniekiem.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā pasākuma dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA (bezkontakta pasākumā var mainīties)    

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

GPS sekošana TIEŠRAIDĒ

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšanas stratēģijas. Arī pēc pasākuma, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

Iepriekšējo rogainingu tiešraižu ieraksti:

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc pasākumA

Savukārt tie, kas vēlas pēc pasākuma paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruni vai Garmin viedpulksteni (vai ar jebkādu citu GPX maršruta ierakstītāju, bet šajā gadījumā ielādējot GPX failu mājaslapā, nevis izmantojot aplikāciju).

  • Noskenē šo QR kodu, lai uzinstalētu aplikāciju vai uzreiz nokļūtu uz šo pasākumu (šobrīd gan 5 reizes jāspiež "Ok", parāda "Error" paziņojumu, bet īstais pasākums tāpat ielādējies sekmīgi, tālāk jāspiež "Go to Start"). Vai arī rīkojies manuāli:
  • Uzinstalē viedtālrunī aplikāciju MapRun6 (der arī vecās versijas MapRunF, MapRun) iPhone versiju vai Android versiju. Vai Garmin viedpulkstenī - MapRunG.
  • Atver aplikāciju > Select Event > Latvia > Pilsetas_legendas Izvēlies īsto pasākumu (šobrīd to aizsargā PIN kods, bet starta brīdī kodu vairs neprasīs) > Go to Start
  • Ieslēdz GPS funkciju viedtālrunī īsi pirms starta.
  • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
  • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit.
  • Rezultāti un maršruti būs apskatāmi šeit.
  • Ja aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz pasākuma kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

pasākuma karte un teritorija

Kartes dalībnieki saņem pasākuma rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes izmērs ir 62 cm x 43 cm. Mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā. Kontrolpunkti noklāj platību ~50 kvadrātkilometru (šoreiz izstieptā veidā).

Tā kā paralēli distancē dosies arī riteņbraucēji, tad ceļi un takas norāda arī braukšanas ātrumu - nepārtrauktas līnijas ceļi/takas braucami visātrāk, bet jo vairāk raustīta līnija kļūst - jo grūtāk izbraucama. Uzarti un citi nebraucami ceļi un stigas apzīmēti ar melnu šauru raustītu līniju. Tās joprojām var izmantot kājnieki, bet riteņbraucējiem būs jāstumj. Ja stiga vispār netiek izmantota braukšanai, pat ne ar traktoru, tā apzīmēta tāpat kā garš klajums vai gara krūmiem aizaugusi līnija.

Asfaltētie ceļi un celiņi iezīmēti ar melnām maliņām un brūnu vidu, bet netiek šķiroti pēc ātruma, jo parasti tie ir galvastiesu ātrāki par visiem citiem ceļiem. Reljefa augstumlīknes uzģenerējām paši no Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publiski pieejamiem lāzerskenēšanas punktu mākoņiem. Tā rezultātā reljefs ir precīzāks nekā parasti, bet jārēķinās, ka tas ir ļoti zigzagots. Mēs tīšuprāt neizlīdzinājām augstumlīknes, jo apvidus ir nosēts ar 1.pasaules kara laika ierakumiem, kas tieši tā arī tikuši rakti - zigzagā. Aizvien mežā atradīsiet daudz tranšeju, zemnīcu, ložmetēju ligzdu, artilērijas šāviņu bedres. Varbūt kādam noderēs palielināmais stikls. Nošķirti nepārvarami (jeb pārpeldami) grāvji ar tumšu maliņu, pārvarami (jeb pārbrienami) grāvji bez maliņas, savukārt ļoti sekli un izžūstoši grāvji - zili raustīti. Savukārt tranšejas, kur parasti ūdens nav, apzīmētas ar brūnu raustītu līniju. Visas aizliegtās (privātās, militārās) teritorijas ir apzīmētas ar olīvzaļu krāsu. Nesajauciet ar krūmāju un neceriet, ka nokļūsiet olīvu birzī! Kā standarta orientēšanās kartēs - vecie meži ir balti, bet jaunaudzes zaļas. Ļoti skraji meži vai jaunaudzes ir punktotas (koki un krūmi neaug cieši kopā, bet atstatus). Ja blakus aug divas atšķirīga vecuma audzes, tad kaut arī kartē tas atbilst vienai krāsai (baltai vai zaļai), starp tām varat pamanīt gaišdzelteni punktotu robežu (kontūru).

Iespējams, jau pamanījāt mūsu caurvijošo ideju (kāpēc mēs mazliet atkāpāmies no standarta orientēšanās apzīmējumiem). Ja tik milzīga 50-60 kvadrātkilometru platība saspiesta 1:20'000 mēroga kartē, tad jārēķinās, ka kustībā, kartei kratoties, dalībnieki var sajaukt apzīmējumus. Tad labāk lai sajauc ātrāku ar lēnāku ceļu, nevis ar citu melno līniju - dažāda vecuma audžu kontūru (gaišdzeltenas, nevis melnas), arī ne ar žogu (sarkanā), pat ne ar nepārvarama grāvja malu (tumši zilā).