Ogres lejteces rogainings

LEĢENDA

Stāsta, ka Ķeizariene Katrīna I sūtījusi pavārus saķert zušus savas bērnības upē. Pavāri vietējiem taujājuši pēc upes, kas bagāta ar zušiem (krieviski: угри), no kā cēlies upes vārds - Ogre. Katrīna I (īstajā vārdā Marta Skavronska) it kā pat esot dzimusi Ogres upes krastos “Mazstaldātos” dzimtļaužu ģimenē, bet vēlāk aizbēgusi pie mācītāja Glika, bet vēlāk nokļuva ģenerālfeldmaršala Šeremetjeva gūstā, nonākot Krievijas galmā. Diemžēl vēsturnieki to visu noraksta kā tīrās "pilsētas leģendas".

SACENSĪBU NORISE UN PROGRAMMA  

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Laiks Aktivitāte
10:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
12:00 Starts 6h rogainingam
12:30 Starts 3h MTB rogainingam
13:00 Starts 4h rogainingam
14:00 Starts 2h rogainingam, 2h Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
15:30 Kontrollaika beigas 3h MTB rogainingam
16:00 Kontrollaika beigas 2h rogainingam un 2h Rogaininga skrējienam
17:00 Kontrollaika beigas 4h rogainingam
18:00 Kontrollaika beigas 6h rogainingam
18:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija

O-Run distances veicējiem šogad vairs nebūs pavēles distance, bet klasiska rogaininga izvēles distance ar 2h laika limitu, kur tad pašiem ir jāizplāno un jāsavāc maksimāli daudz punktu (jebkurus - bez ierobežojumiem). MTB braucējiem šajā sezonā būs iespēja piedalīties visos "Pilsētas leģendas posmos", līdz ar to varēs pilnvērtīgi izbaudīt visu seriālu.  Kopvērtējums tiks rēķināts summējot iegūtos punktus visos posmos kopā, izņemot 1 posmu ar viszemāko rezultātu (par tādu uzskata arī izlaistu posmu).

Kā ierasts, finišā visi saņems piemiņas medaļu un pasākuma noslēgumā būs Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija un apbalvošana.

DISTANCES

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnikies netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

SACENSĪBU CENTRS

 

Sacensību centrs - Krasta laukums, Ogre

APVIDUS 

Ogres lejtece pāršķeļ pilsētu divās sāncensīgās republikās - Pārogrē jeb Paragvajā un Ogrē jeb Urugvajā. Taču tās abas atkal savieno daudzie tilti: Šosejas, Komunikāciju jeb Trubinieks, Dzelzceļa, Estrādes jeb Līkais, Pontonu, Vanšu un Kartonfabrikas. Virs Līkā tilta upe daudzviet ir arī pārbrienama vai gandrīz pārbrienama. Par brišanu nevar būt ne runas Daugavas gadījumā. Taču Ogres salu ar sauszemi savieno trīs dambji. Arī reljefa ziņā Ogre nav garlaicīga - slēpotāji, taku skrējēji, kalnu riteņbraucēji un orientieristi labi pazīst Ogres Zilos kalnus, kas stiepjas no Ikšķiles līdz Ogrei, bet tās vēl nav beigas - pilsētas centrā tie turpinās kā Sērķīšu un Vilku kalni, bet Pārogrē - kā Grants un Lazdu kalni, ar pārrāvumiem sasniedzot arī Ķeguma Krusta kalnu. Šo smilšaino osu grēdu iecienījušas priedes, kas atrodamas arī Ogres ģērbonī. Bet ārsti dezinficējošo priežu gaisu ieteikuši plaušu slimniekiem. Svaiga gaisa pietiks arī rogaineriem, jo uz ziemeļiem no Ogres līdz pat Maskavas šosejai aug plaši "Rīgas mežu" masīvi.

DAŽI NORĀDĪJUMI PAR SACENSĪBĀM

  • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
  • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
  • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
  • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
  • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRun6:

  • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
  • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
  • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" > Go to Start
  • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
  • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
  • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
  • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
  • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

SACENSĪBU KARTE UN TERITORIJA

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā, reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. (Auto)ceļi ar biezāku līniju, kājnieku un (velo)celiņi un takas ar šaurāku, bet ar pavisam šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, kamēr kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jau pērn izmēģinājām veģetācijas attēlošanu pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības.

Augstumlīknes būs ar rupjāko 5 m soli, lai stāvie Ogres kangari un dziļā Ogres upes ieleja ar neskaitāmajām augstumīknēm nepārkrāsotu karti viscaur brūnu.

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 A pagrabs / E cellar 45 Drupu D stūris / S corner of ruin
21 Z pagrabs / N cellar 46 Starp dvīņu torņiem / Between twin towers
22 Deguna DA stūris / SE corner of spur 47 Mūra iekšējais stūris / Inner corner of wall
23 Aka / Well 48 Valņa Z gals / N end of earthwall
24 ZR gara priede / NW tall pine 49 Klajuma DA stūris / SE corner of open area
25 ZA bedre / NE pit 50 A deguns / E spur
26 Bedre / Pit 51 Stigu krustojums / Firebreak junction
27 Žogs pār strautu / Creek-fence intersection 52 Ieplaka / Depression
28 Koku puduris / Tree copse 53 Mednieku tornis / Hunting tower
29 Dziļa ieplaka / Deep depression 54 ZR bedre / NW pit
30 Laukakmens / Boulder 55 Ieplaka / Depression
31 Mikropaugurs / Knoll 56 Starp 2 mikropauguriem / Between 2 knolls
32 Tiltiņa R gals / W end of footbridge 57 Kociņš klajuma R pusē / Tree in W-side open area
33 ZA ieloks / NE fold 58 Valnīša ZA gals / NE end of shallow earthwall
34 Grāvja Z gals / N end of ditch 59 ZA mikropaugurs / NE knoll
35 Ieloks / Fold 60 ZA mikropaugurs / NE knoll
36 Atstatus koks / Standalone tree 61 ZA dziļa bedre / NE deep pit
37 D koks Z krastā / S tree on N bank 62 Z bedrīte / N pit
38 Tornis / Tower 63 Vaļņa DA gals / SE end of earthwall
39 Krūms līcītī / Shrub in bay 64 Ieplaka / Depression
40 Z kociņš / N little tree 65 Tranšejas atzara DA gals / SE end of trench branch
41 Mikropaugurs / Knoll 66 Tiltiņš / Footbridge
42 DR grāvju satece / SW confluence of ditches 67 Grāvja DA pagrieziens / SE turn of ditch
43 DR bedre / SW pit 68 D bedre / S pit
44 D vaļņa R gals / W end of S earthwall 69 Ala / Cave
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern