LEĢENDA

Pēc kara vācu gūstekņi Baložos uzbūvēja kūdras fabriku, kurai kūdru no Medema purva piegādāja līdz pat 28 km garais šaursliežu dzelzceļš. Viens tā atzars pie Baložu stacijas bija savienots ar Rīgas-Jelgavas dzelzceļa līniju, bet otrs - veda līdz Ziepniekkalna tagadējam dzīvojamam masīvam. 2011.gadā pēc dzelzceļa notikuša negadījuma bānīti pārtrauca izmantot, aizstājot kūdras transportēšanu ar traktoriem. Bet atlikušo 2,5 km sliežu ceļu un ritošo sastāvu izglāba "Bānīša draugu klubs".

SACENSĪBU PROGRAMMA  

Atjaunots 18.09.2021.

Laiks Aktivitāte
09:30 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
13:15 Starts 3h MTB distancei
15:00 Kontrollaika beigas 2h distancei
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
16:15 Kontrollaika beigas 3h MTB distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei un Rogaininga skrējienam
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija

distances

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

3h MTB rogainings ir individuālas sacensības ar velosipēdu, kur dalībnieks pats izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

Daži norādījumi par sacensībām

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuve šoreiz būs arī atvērtā veidā. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie koridora atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

SACENSĪBU centrs

Sacensību centrs atradīsies pie Ķekavas sporta kuba.

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Norādes uz sacensību centru: 

APVIDUS

Senlatviešiem purvos mita tikai spīganas, vadātāji, maldugunis un velli, tādēļ purviem noteikti bija jāmet līkums. Vēlāk tos sāka nosusināt, izrokot Ostvalda kanālu un grāvju sistēmu 640 km garumā un ierīkoja dzelzceļu. Bet mūsdienās ir uzradušies ļaudis, kuri tīšuprāt uzticas vadātājiem, seko maldugunīm, bet krustcelēs vienmēr pagriežas pa kreisi, lai tikai iemaldītos dziļāk purva valstībā. Viņus sauc par rogaineriem. Un jūs visus šovasar pie sevis ciemos aicina Medema purvs, no kura tiešām vairs nav jābaidās, jo noslīkt tajā būs grūti, izņemot varenos grāvjus, kurus vienatnē labāk nemēģināt pārpeldēt, bet gan apiet... pagaidi, cik, tu teici, kilometru gara ir šī Ostvalda grāvju sistēma? Kas labs vispār var slēpties starp Ziepniekkalnu un Ķekavu? Tas, par ko nenojauš arī vairums iezemiešu - šeit aug Latvijā unikālā Parazītiskā (bet garšīgā) Samtbeka. Bet nekādā gadījumā neapēdiet pēdējo šīs sugas sēni Latvijā, citādi jūs apēdīs alnis jo cēls, jā gan!

GPS sekošana TiEŠRAIDĒ

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšanas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

Saite uz Rīgas rudens rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28lfs
Saite uz Rīgas atvasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m1e
Saite uz Rīgas vasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m4s

 

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc sacensībām

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (noskenējot šo kodu - pirmoreiz, lai uzinstalētu aplikāciju, otrreiz, lai ielādētu pasākuma karti un kontrolpunktus, kas līdz sacensību dienai gan nebūs redzami bez slepena PIN koda, vai ari sekojot instrukcijām soli pa solim zemāk):

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprunf/id1468994114
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprunf)
 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRunF aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

Sacensību karte un teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā.

Tāpat kā Olaines un Valmieras posmos MTB dalībnieku ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes MTB braucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jaunums būs veģetācijas attēlošana pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Iepazīstieties ar leģendām un varbūt atpazīsiet kādu jau sev labi zināmu vietu!? Piemēram, 69.kontrolpunkta leģendā aprakstīto lietu mežā varētu būt redzējis gandrīz katrs.

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Žoga ZA stūris / NE corner of fence 45 Vidējā bedre / Middle pit
21 Atsatu koks / Distinct tree 46 Tranšejas DR gals / SW end of trench
22 Upes līkuma R krasts / W bank of river-bend 47 Tranšejas R gals / W end of trench
23 Vaļņa D gals / S end of earthwall 48 Grāvja pagrieziens / Ditch curve
24 Mūra DA stūris / SE corner of wall 49 Grāvja R gals / W end of ditch
25 R dīķa ZR stūris / NW corner of W pond 50 Dīķa ZR stūris / NW corner of pond
26 Strauta ieteka upītē / Creek mouth into river 51 Smiltāja DA stūris / SE corner of sandy area
27 Dīķa ZR gals / NW end of pond 52 Sekla bunkura bedre / Shallow bunker pit
28 Vaļņa stūra iekšmalā / Inside earthwall corner 53 Tranšejas DR gals / SW end of trench
29 Dīķa R gals / W end of pond 54 Atstatu koks klajumā / Distinct tree in open area
30 Kociņš upītes DR pusē / Tree SW from stream 55 Sekla grāvīša D gals / S end of shallow ditch
31 Z drupu Z stūris / N corner of N ruins 56 Purva DR stūris / SW corner of marsh
32 Birztalas vidū / Middle of birch-tree grove 57 Z koku puduris / N tree group
33 Šķūnīša Z puse / N facade of shed 58 Grāvja ZA gals / NE end of ditch
34 ZA koks / NE tree 59 Grāvja pagrieziens / Ditch curve
35 R klajumiņš audzē / W small open area in grove 60 DR koks / SW tree
36 D krūmājs / S scrub 61 DA vaļņa ZR gals / NW end of SE earthwall
37 Grāvja DA gals / SE end of ditch 62 Vaļņa/grāvja R gals / W end of earthwall/ditch
38 R koku puduris klajumā / W coppice in open area 63 Seklu grāvju savienojums / Shallow ditch junction
39 ZR koks / NW tree 64 Bedre dziļā ieplakā / Pit in deep depression
40 Kociņš upītes ZA pusē / Tree NE from stream 65 DA kociņš / SE tree
41 Grāvja D gals / S end of ditch 66 Starp 2 lielākiem kokiem / Between 2 taller trees
42 Šaurumā starp 2 dīķiem / Isthmus between 2 ponds 67 Atstatu koks klajumā / Distinct tree in open area
43 ZR bedre / NW pit 68 Liels koks / Large tree
44 Mikropaugurs / Knoll 69 Koks / Tree
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern