Baldones pakalnu rogainings

GPS SEKOŠANA TIEŠRaIDĒ

Sekojiet dalībniekiem, kam piešķirtas GPS ierīces, tiešraidē šeit: https://sportrec.eu/gps/1i1k4j1

Leģenda

Kopš seniem laikiem uz Baldones sēravotu braukuši gan sirdzēji, gan dziednieki. Izārstētie pateicībā avotā meta rotas un naudu. Vēlāk šurp sāka braukt pat Livonijas ordeņa mestri, kas to sauca par "Jaunības avotu". 1797. gadā te nodibināja oficiālu minerālūdeņu un ārstniecisko dūņu kūrvietu, kas darbojās līdz pat 1997. gadam. Teika vēsta, ka reiz kāda skaista, bet akla meitene Māra, mazgājoties ar sēravota ūdeni, atguvusi redzi. 1940. gadā tam par godu uzcēla skulptūru, ko vēlāk nozaga, atkal atrada, sabojāja un vēlreiz atjaunoja.

SACENSĪBU NORISE UN PROGRAMMA   

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Laiks Aktivitāte
10:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
12:00 Starts 6h rogainingam
12:30 Starts 3h MTB rogainingam
13:00 Starts 4h rogainingam
14:00 Starts 2h rogainingam, 2h Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
15:30 Kontrollaika beigas 3h MTB rogainingam
16:00 Kontrollaika beigas 2h rogainingam un 2h Rogaininga skrējienam
17:00 Kontrollaika beigas 4h rogainingam
18:00 Kontrollaika beigas 6h rogainingam
18:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija

DISTANCES

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnikies netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

ACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies pie Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolas (Daugavas 23, Baldone, Ķekavas nov.)

APVIDUS 

DAŽI NORĀDĪJUMI PAR SACENSĪBĀM

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Gan ļaut līdzjutējiem sekot Tavam GPS ceļam sacensību centra ekrānā, gan ierakstīt un pēc sacensībām pašiem analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai varēs jebkurš ar to pašu viedtālruņa aplikāciju MapRun6:

 • Noskenē šo QR kodu vai soli pa solim seko instrukcijai zemāk!
 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu (vai komandas) vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > Pilsetas_legendas > "Pasākuma nosaukums" (no plkst. 10:00 kartes atvēršanai vairs nevajadzēs slepeno PIN kodu)!
 • Ieslēdz GPS funkciju viedtālrunī īsi pirms starta šāviena un spied pogu "Go to Start"!
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu (neizlaid!) vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Tikai maršruta ierakstīšanai vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

APzīmĒJUMI

Visos "Pilsētas leģendu" posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā, tāpēc riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Veģetācija (meži, krūmi) ģenerēta no Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem un pielabota pēc apskates dabā. Kartē attēlotā veģetācija var šķist ļoti haotiska, taču arī dabā tā arī ir tikpat haotiska, toties abas diezgan precīzi sakritīs. Tā kā dabā ne vienmēr sastopama skaidra robeža starp mežu un krūmāju, tāpat arī mēs izmantosim 4 dažādas krāsas, pie kādām jau pieraduši orientieristi, taču šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums.

 • zaļa - jaunaudze/krūmājs (līdz 4 m),
 • gaišzaļa - jauna mežaudze (līdz 8 m),
 • ļoti gaišzaļa - vidēja mežaudze (līdz 20 m),
 • balta - veca mežaudze (augstāka par 20 m).

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības.

SACENSĪBU KARTE UN TERITORIJA

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location
20 Strautu ieteka ūdenstilpē / Creek mouth into pond 45 DA liela bedre / SE large pit
21 Deguna ZR stūris / NW corner of spur 46 Vaļņa ZA gals / NE end of earth wall
22 Ieplaka / Depression 47 Ieplakas R gals / W end of depression
23 Resnāks koks / Stouter tree 48 Z virsotne / N top
24 Dīķīša A gals / E end of pond 49 Mikropaugurs / Knoll
25 Sīka strauta pieteka / Confluence of small creek 50 Mikropaugurs / Knoll
26 Deguna pakāje / Lower part of spur 51 Tranšeju savienojums / Junction of trenches
27 Dīķīša ZA stūris / NE corner of pond 52 Maza bedre / Small pit
28 Dīķīša D stūris / S corner of pond 53 Dīķīša DA stūris / SE corner of small pond
29 Vaļņa ZR gals / NW end of earth wall 54 Ieloks / Fold
30 Satekas DA krasts / SE bank of confluence 55 Satekas D krasts / S bank of confluence
31 ZR bedre / NW pit 56 Grāvja gals / End of ditch
32 Ūdens tvertne / Water tank 57 Atstatus kupla egle / Lone broad spruce
33 Z grāvja DA gals / SE end of N ditch 58 Zemesceļa A gals / E end vehicle track
34 Deguns / Spur 59 DR dziļa bedre / SW deep pit
35 A bedre / E pit 60 Mazu tranšeju DR sav. / SW small trench junct.
36 A bedre / E pit 61 D bedre / S pit
37 Ieplakas D gals / S end of depression 62 Ūdensbedre / Water pit
38 ZR jaunaudzes DA stūris / SE corner of NW copse 63 Grāvja gals / End of ditch
39 Šķūnīša ZR stūris / NW corner of small shed 64 A bedre / E pit
40 Z maza bedre / N small pit 65 ZA bedre / NE pit
41 A bedre / E pit 66 DA liels koks jaunaudzē / SE tall tree in young wood
42 Bedre virsotnē / Pit on top 67 3 bedrītes / 3 small pits
43 Grāvja gals / End of ditch 68 DA grāvja ZR gals / NW end of SE ditch
44 DA liela bedre / SE deep pit 69 DA vaļņa ZR gals / NW end of SE earth wall
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern