Ādažu Gaujmalas rogainings

Leģenda

Vidzemes ūdensceļu uzlabošanas sabiedrība 1899. gadā uzsāka Gaujas—Daugavas ūdensceļa projektu. Vispirms izraka 3 km garo Gaujas—Baltezera kanālu. Tā kā Gaujas ūdenslīmenis bija 2-6 m augstāks, kanālā ierīkoja divas slūžas. Tālāk pa Baltezera kanālu un Juglas kanālu baļķi tika pludināti līdz Mīlgrāvja un Rīgas kokzāģētavām. 60. gados koku pludināšanu pārtrauca, slūžas sagruva, bet Gaujas-Baltezera kanāls daļēji izžuva, līdz to atkal atjaunoja 2021. gadā.

SACENSĪBU NORISE UN PROGRAMMA   

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Laiks Aktivitāte
10:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
12:00 Starts 6h rogainingam
12:30 Starts 3h MTB rogainingam
13:00 Starts 4h rogainingam
14:00 Starts 2h rogainingam, 2h Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
15:30 Kontrollaika beigas 3h MTB rogainingam
16:00 Kontrollaika beigas 2h rogainingam un 2h Rogaininga skrējienam
17:00 Kontrollaika beigas 4h rogainingam
18:00 Kontrollaika beigas 6h rogainingam
18:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija

DISTANCES

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnikies netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies pie Ādažu sporta centra (Gaujas 30, Ādaži).

APVIDUS 

DAŽI NORĀDĪJUMI PAR SACENSĪBĀM

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Gan ļaut līdzjutējiem sekot Tavam GPS ceļam sacensību centra ekrānā, gan ierakstīt un pēc sacensībām pašiem analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai varēs jebkurš ar to pašu viedtālruņa aplikāciju MapRun6:

 • Noskenē šo QR kodu vai soli pa solim seko instrukcijai zemāk!
 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu (vai komandas) vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > Pilsetas_legendas > "Pasākuma nosaukums" (no plkst. 10:00 kartes atvēršanai vairs nevajadzēs slepeno PIN kodu)!
 • Ieslēdz GPS funkciju viedtālrunī īsi pirms starta šāviena un spied pogu "Go to Start"!
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu (neizlaid!) vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Tikai maršruta ierakstīšanai vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

APzīmĒJUMI

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jau pērn izmēģinājām veģetācijas attēlošanu pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības. Sevišķi aizliegtu teritoriju kā Ādažu militāro poligonu un "Rīgas ūdens" ūdensgūtnes apvidu, kur skaidrošanās ar privātīpašnieku nepalīdzēs, apzīmēsim ar sarkanu rūtojumu.

 

SACENSĪBU KARTE UN TERITORIJA

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Pilsētas leģendas Latvijas kartē ir atklājušas jaunu pilsētu - Ādažus, kas par pilsētu kļuva tikai pērn, lai gan kā lauksaimniecības un ražošanas centrs tas zināms sen, bet vēl senāk zināms kā Gaujas muiža (Aahof). Rogaininga apvidus arī aptvers Gaujas priekšpēdējos lokus un vecupes pirms tās ietekas jūrā. Ja Strenčos šajās vecupēs peldējās tikai bebri, tad Ādažos tās iecienījuši vietējie atpūtnieki (septembrī gan laikam tikai drosmīgākie rogaineri). Teritorija būs izstiepta ziemeļu-dienvidu virzienā un iespiesta starp Ādažu militāro poligonu, starp Rīgas ūdensgūtņu liegumu un Baltezeriem. Gaujas un Via Baltica šosejas šķērsošanas vietas būs iezīmētas kartē, lai nebūtu 20 minūtes jāgaida, kad parādīsies šķirba starp garāmbraucošajām mašīnām vai laivām. Gaujas palienē sastopami biezāki lapu koku meži, bet virs palu līnijas un iekšzemes kāpu zonā - skraji priežu meži ar tālu redzamību, raitu skrienamību un sazarotām tranšejām un bunkuru paliekām (daži pazemē joprojām veido sarežģītus labirintus). Gana daudzi ceļi un stigas ir pārāk smilšaini, lai pa tiem varētu pabraukt pat ar kalnu divriteni, bet tādi posmi būs atzīmēti ar nebraucamas stigas apzīmējumu (skrējējiem gan tas daudz netraucēs). Netrūks arī dažnedažādu ezeru un skaistu skatu.

Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location
20 Ieplaka / Depression 45 Mikropaugurs / Knoll
21 Garāks kociņš / Taller tree 46 Z ieloks / N fold
22 Ieloks / Fold 47 A ieloks / E fold
23 Koka konstrukcija / Wooden construction 48 Meža D gals upes krastā / Forest S end, riverbank
24 Zem nogāzes stūra / Beneath slope corner 49 Žogu stūra ZA pusē / NE side of fence corner
25 A dīķa ZR stūris / NW corner of E pond 50 Kupls koks / Bushy tree
26 Ieloks pie mūra / Fold at wall 51 Drupas / Ruin
27 Krasta pusnogāzē / Bank mid-slope 52 ZR Graviņas DR gals / SW end of NW small gully
28 Bedre / Pit 53 Koks tuvāk krastam / Tree closer to bank
29 Celiņu T-krustojums / T-crossing of footways 54 Koks nogāzē / Tree on slope
30 Mikropaugurs / Knoll 55 Pussalas A gals / E end of peninsula
31 Nojumes drupas / Shelter ruin 56 Paugurs / Hillock
32 Z deguns / N spur 57 Ieplakas R gals / W end of depression
33 Ieloks pusnogāzē / Fold mid-slope 58 Šaura klajuma Z gals / N end of narrow open area
34 R krasta līkums / Curve of W bank 59 Koks tuvāk krastam / Tree closer to bank
35 Sausgultnes ieteka upē / Drystream exit into river 60 Zem nogāzes stūra / Beneath slope corner
36 Starp 2 kociņiem / Between 2 small trees 61 Z bedre / N pit
37 Dižs ozols / Giant oak 62 Lēzens ieloks / Gentle fold
38 Tranšeju sazarojums / Trench fork 63 Tranšeju sazarojums / Trench fork
39 Ieloks / Fold 64 Valnīša D gals / S end of small earth wall
40 Grāvja DA krasts / SE bank of ditch 65 Z ieloks / N fold
41 Koks strauta krastā / Tree on creek bank 66 Bedres ZR stūris / NW corner of pit
42 Žoga DA stūris / SE corner of fence 67 Vidējais ieloks / Middle fold
43 Z bedre / N pit 68 Deguns / Spur
44 Lielākā bedre / Largest pit 69 Meža ZR stūris / NW corner of woodland
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern