Programma un sacensību informācija (05.09)

SACENSĪBU PROGRAMMA   

Laiks Aktivitāte
09:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
15:00 Kontrollaika beigas 2h distancei
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei un Rogaininga skrējienam
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija (Garmin pulkstenis, Brooks apavi un citas atbalstītāju dāvanas)

 

Daži norādījumi par sacensībām

 • Apliecinājuma formaNākot uz reģistrāciju (lūdzam nākt tikai vienam pārstāvim no komandas) lūdzam iesniegt parakstītu apliecinājumu (vienu uz komandu). Iesakām pašiem izdrukāt un parakstīt apliecinājumu jau mājās, lai izvairītos no liekas saskares. Saite uz formu atrodama te. Ja nevarat izdrukāt apliecinājumu mājās, tad būs iespēja to aizpildīt uz vietas, bet tas būs daudz nedrošāk un ilgāk. Šis solis ir svarīgs, lai uz vietas nav jāizmanto kopīgās pildspalvas. Ja nav iespēja sagatavot veidlapu mājās, tās būs pieejamas sacensību centrā, bet  to varēs aizpildīt tikai ar līdz paņemto pildspalvu.
 • Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, magnija deva, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). Šoreiz būs pieredzējuši gidi, kas dosies līdzi pastaigā un apmācīs kontrolpunktu atrašanu.
 • Līdzjutējiem šoreiz būs jāiztiek bez loterijas, lai neveidotos burzma, toties apbalvošana būs tāda pati kā iepriekš.
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuve šoreiz būs arī atvērtā veidā – nelielā koridorā. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie koridora atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā - pēc 17:00

SACENSĪBU centrs

Sacensību centrs ir pie biroju ēku kompleksa "Business Garden Rīga" stāvlaukuma Branguļu ielā. Autostāvvieta dalībniekiem būs turpat pie sacensību centra un būs bezmaksas.

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Norādes uz sacensību centru: 

APVIDUS 

Pavasara Rīgas rogainings (pirmais jaunā rogaininga seriāla "Pilsētas leģendas" posms) notiks pie biroju ēku kompleksa "Business Garden Rīga" un tā teritorija vedīs uz vēl nebijušām vietām. Tāpēc tiem, kas domā ka visa Rīga jau izskrieta, būs jāskrien vēl. Skriesim no Mārupes līdz Tīrainei. No Dzintariem (tiem, kas Mārupē) līdz Stūnīšiem. Pa vidu tam izpētīsim, kur tad sākas Mārupīte un paskatīsimies kas aug Akmensdārzā. Ja kādam būs līdzi maizītes, varēs ieturēt maltīti skatoties kā nosēžas vai paceļas lidmašīnas.

izvēlies kādu no 5 distancēm

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

Ātrumposms - ikviena komanda savas garās distances laikā var ietvert arī 4-6 ātrumposma kontrolpunktu apmeklēšanu jebkādā secībā pēc iespējas īsākā laikā, lai iegūtu īpašo nomināciju "Mārupītes vadātājs" (vīriešu, sieviešu un jaukto komandu kategorijās).

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA    

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

rogaininga Bērnu pastaiga

Starta koridorā būs norāde "Bērnu pastaiga", kur meitenes sarkanās jaciņās gaidīs Bērnu pastaigas dalībniekus. Neaizmirstiet paņemt savus diplomus, kurus atradīsiet starta aploksnēs.

GPS sekošana TiEŠRAIDĒ

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšanas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

Saite uz Rīgas pavasara rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m1e
Saite uz Rīgas vasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m4s
Saite uz Rīgas rudens rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28lfs
Saite uz Rīgas rudens rogaininga 2019 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1ecoarr

 

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc sacensībām

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF:

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprunf/id1468994114
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprunf)
 • Atver aplikāciju > Select Event > Latvia > Rīgas Vasaras Rogainings 2020 Kongresu nams (šobrīd to aizsargā PIN kods, bet starta brīdī kodu vairs neprasīs) > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRunF aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

Sacensību karte un teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā.

Ja Rīgas vasaras rogaininga dalībnieki minēja, ka bija grūti atšķirt slēgtās teritorijas (olīvzaļā krāsa) no krūmājiem (gaiši zaļa), tad šoreiz krāsas ir krasi atšķirīgas un nesajaucamas, kas ļaus dalībniekiem skaidrāk izvēlēties - uzplēst bikses uz ērķšķiem vai sargsuņa ilķņiem.

Tie, kuri piedalījās arī Olaines un Valmieras posmā, kartē pamanīja riteņbraucējiem domātos ceļu un taku izbraucamības apzīmējumus. Tā kā Rīgā intensīvās satiksmes dēļ nav iekļauta MTB grupa, tad esam atgriezušies pie standarta kāju orientēšanās apzīmējumi. Vienīgais jauninājums ir tāds, ka esam nošķīruši asfaltētos ceļus (brūns ar melnām maliņām) no grants ceļiem (melna nepārtraukta līnija) un zemes ceļiem (melna raustīta līnija), kas ir neliela atkāpe no standarta orientēšanās apzīmējumiem (kur brūnā krāsā apzīmē vienkārši par 5 platāku ceļu neatkarīgi no seguma), tomēr šis uzlabojums atvieglos orientēšanos daudzajiem iesācējiem, jo tieši Rīgas rogainings bijis pirmais solis orientēšanās sportā daudziem šīs aizraušanās mīļotājiem.

Tā kā kartes zīmēšana sākās jau ziemā un pavasarī, purvi var būt mazliet sausāki, bet iezīmētie nepārvaramie purvi un grāvji (ar tumšu maliņu) joprojām būs gandrīz tikpat nepārvarami (ko mēs izmērījām līdz kaklam - gan pārnestā, gan tiešā nozīmē).

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Koki nogāzē / Trees on slope 45 Koku rindas R gals / W end of tree row
21 Vidējais koks / Mid tree 46 Drupu DR stūris / SW corner of ruins
22 Koks / Tree 47 Eglīte klajumā / Spruce in open area
23 Vidējās drupas / Mid ruins 48 Kociņš klajumiņā / Small tree in small open area
24 Mazo strautu sateka / Confl. of smaller creeks 49 Grāvja gals / End of ditch
25 Grāvīša ietekas ZR krastā / NW bank of ditch end 50 Ezera ZR gals / NW end of lake
26 Purva D krasts / S bank of swamp 51 3 lieli koki / 3 large trees
27 Mikropaugurs / Knoll 52 A koks / E tree
28 Žogu stūra DA puse / SE side of fences corner 53 ZA ūdens rezervuārs / NE water reservoir
29 Satekas R krasts / W bank of confluence 54 Vaļņa A gals / E end of earthwall
30 Augstākā virsotne / Highest top 55 Jaunaudzes Z stūris / N corner of young forest
31 Meža A ieloks / E fold of forest 56 Jaunaudzītes vidiņā / Middle of young copse
32 Grāvja līkuma ZR krasts / NW bank of ditch bend 57 3 vaļņu krustpunkts / 3 earthwalls crosspoint
33 Ielas R strupceļš / W dead end of street 58 Pussalas gals / Tip of peninsula
34 Grāvju krustojums / Ditch junction 59 Pussaliņas Z gals / N end of small peninsula
35 Strauta ZA krasts / NE bank of creek 60 Šoko brīdis ezera D krastā / Lake S bank
36 Grāvju satekas ZR krasts / NW bank of ditch junct. 61 A krūmu pudura A gals / E end of E scrub
37 Grāvja D krasts / S bank of ditch 62 DA koks pie grāvja / NE tree by ditch
38 Grāvja ZA krasts / NE bank of ditch 63 DR karjeriņš / Small SW quarry
39 A koks grāvja D krastā / E tree on S bank of ditch 64 ZR grāvīša D gals / S end of shallow NW ditch
40 Mikropaugurs / Small knoll 65 Ezera DA gals / SE end of lake
41 Z ieloks / N fold 66 Seklas tranšejas R gals / W end of shallow trench
42 ZA ieplaka / NE depression 67 ZA bedre / NE pit
43 Virsotnes DR mala / SW edge of top 68 Mikropaugurs / Knoll
44 Ielas gals / Street end 69 Purva ZR gals / NW end of swamp
Finišs zem arkas / Finish under arch