Svētdien Rīgu pārņems Rīgas pavasara rogainings

image

Svētdien, 26.martā, Mežaparkā norisināsies jau sestais Rīgas rogainings. Sacensībām pieteikušies vairāk kā 1300 dalībnieki no sešām valstīm. Sacensību starts paredzēts Mežaparka bijušā hipodroma teritorijā Meža prospektā 5, kur plkst. 11.00 startēs 4 un 6 stundu distanču dalībnieki, bet plkst. 12.00 tiks dots starts 2 stundu distances dalībniekiem, Asics taku skrējienam un bērnu pastaigai.

Rogaininga sacensību teritorija ietver Mežaparka, Čiekurkalna, Sarkandaugavas, Skanstes rajonus, kā arī Mīlgrāvja un Vecmīlgrāvja teritorijas un aizved līdz pat Vecāķu pludmalei. Svētdienas pēcpusdienā visās šajās Rīgas teritorijās būs manāmi ejoši un skrienoši dalībnieki ar kartēm rokās. Rogainings dos iespēju sastapt kuģus, kas pavērsies skatam no Vecmīlgrāvja tilta, skrienot pāri Mīlgrāvim, kā arī meklēt punktus Ķīšezera krastos un sastapties ar vilcieniem.

Galveno uzmanību piesaistīs cīņas garākajā distancē – 6 stundās, kur jau tradicionāli savā sacentīsies spēcīgās komandas no Latvijas un Igaunijas. Vairākas pieteiktās komandas šogad ir ieplānojušas dalību Pasaules rogaininga čempionātā, un Rīgas rogainings būs labs pārbaudījums fiziskās formas pārbaudei pirms vasaras sezonas. Uz uzvaru garākajā distancē pretendē Rīgas rogaininga trīskārtējie uzvarētāji Zigmunds Bībers un Andris Ronimoiss, kuriem spēcīgu konkurenci sastādīs Latvijas izlases dalībnieki Jānis Kūms un titulētais orientierists Jānis Krūmiņš. Vērā ņemami konkurenti būs spēcīgie igauņi Reigo Lehtla un Armo Hiie, kas Rīgas rogaininga garākajā distancē ir uzvarējuši jau iepriekš.

Ne mazāk spraigas cīņas norisināsies arī 4 stundu un 2 stundu distancēs. Sacensībām pieteikušies spēcīgi dalībnieki no skrējēju, velobraucēju, triatlonistu un orientieristu vidus. Tomēr lielākā dalībnieku daļa pasākumu izmantos, lai aktīvā garā izbaudītu svētdienas pēcpusdienu. Rīgas rogainings dod iespēju distancē doties arī ģimenēm ar maziem bērniem ratiņos, kā ari senioriem, kas sasnieguši jau 80 gadus. Šajā pavasarī distancē dosies arī taku skrējiena dalībnieki, kas pieveiks 7 kilometru garu distanci ar nelieliem orientēšanās elementiem.

Rogainings ir komandu orientēšanās sporta veids, kas radies Austrālijā. Tā nosaukums izveidojies no trīs sporta veida izgudrotāju vārdu savienošanas. Rogaininga distancēs dalība notiek komandās no 2 līdz 4 dalībniekiem, un nozīmīgākā atšķirība no klasiskās orientēšanās ir iespēja rogainingā katrai komandai pašai izvēlēties distances garumu un maršrutu, vācot kontrolpunktus ar dažādām vērtībām. Sīkāka informācija par sacensībām pieejama mājas lapā www.rigasrogainings.lv. Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, Garmin, Asics.

  • Kad būs rezultāti? Ir kādas prognozes?

  • ...un kad pjedestāli!? ;)