Pie tirdzniecības centra ”Alfa” norisināsies divpadsmitais Rīgas rogainings

9.novembrī pie tirdzniecības centra ”Alfa” norisināsies divpadsmitais Rīgas rogainings, kura ietvaros pilsētas apvidū orientēsies skrējēji un kontrolpunktu meklētāji gan no Latvijas, gan citām valstīm. Šā gada pavasara rogainingā dalībniekiem tiek piedāvātas Better4U 2h, Alfa 4h, un Garmin 6h distances, kā arī Isostar 14-16km rogaininga skrējiens. Kā ierasts, bērniem būs sarūpēta bezmaksas pastaiga ar aizraujošiem kontrolpunktu meklēšanas uzdevumiem un balvām.

Šoreiz rogaininga dalībniekiem pavērsies pavisam citas ainavas: Juglas, Šmerļa un Pļavnieku meži, kur dalībnieki varēs nonākt līdz pat lielākajai termoelektrostacijai Latvijā, TEC-2 un Ulbrokai. Kā allaž Rīgas rogaininga teritorija būs daudzveidīga un dalībnieki to varēs iepazīt no vēl neredzētiem skatu punktiem. Organizatori pasākumā aicina piedalīties visus – arī tos, kuri baidās no īpašajiem apzīmējumiem kartē. Rīgas rogaininga karte ir veidota tā, lai dalībnieki varētu orientēties arī pa ceļiem, ielām un ēkām – līdzīgi, kā tas ir, izmantojot populārās navigācijas aplikācijas Waze vai Google maps. Odziņa ir saplānot savu maršrutu tā, lai 2, 4 vai 6 stundās savāktu pēc iespējas vairāk punktu.

“Orientēšanās un aktivitātes brīvā dabā kļūst arvien iecienītāka brīvā laika pavadīšanas nodarbe ne tikai cilvēkiem, kuriem ikdienā ir mazkustīgs dzīvesveids, bet arī ģimenēm ar bērniem, kuriem kopābūšana gūst vēl lielāku vērtību, ja tā spēj apvienot visu intereses. Redzot to, cik aktīvi, entuziasma pilni ir rogaininga dalībnieki, cik prieka viņiem sniedz izzināt apkaimi, kas ikdienā iespējams paskrien garām, nozibot gar transporlīdzekļa logu, t/c Alfa arī šogad atbalsta Rīgas rudens rogaininga pasākumu. Mēs priecājamies, ka varam veicināt vietējās kopienas saliedētību un apkaimē esošo objektu iepazīšanu veselīgā un aizraujošā veidā!” stāsta t/c Alfa vadītāja Liene Apine.

Uz Rīgas rudens rogainingu, kas ir šīs sezonas noslēdzošais Rīgas rogaininga posms, tiek gaidīti pilnīgi visi – gan sportisti, kuru kodolu pārsvarā veido orientieristi, gan aktīvā dzīvesveida piekritēji, gan arī tie, kuriem patīk izkustēties svaigā gaisā, jo rogainings ir ļoti demokrātiska nodarbe, kurā sevi izmēģināt var jebkurš. Pirmkārt, dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotāko distanci un, otrkārt, distancē viņiem ir iespējas krāt tik daudz kontrolpunktu, cik paši uzskata par nepieciešamu. Turklāt komandā pietiek tikai ar diviem dalībniekiem. Līdzšinējie dalībnieki apstiprinās, ka, meklējot kontrolpunktus, azarts ir garantēts.

“Joprojām mēģinām iepriecināt dalībniekus ar jaunām lietām un uz kartēm izvietojam nosaukumus visinteresantākajām vietām, kur pēc sacensībām būtu vērts vēlreiz atgriezties. Esam pārliecināti, ka, piemēram, Biķernieku trases līkumu nosaukumus “Ģenerālis”, “Smilšu kalns”, “Raganu katls” zina tikai daži . Esam pārliecināti, ka dalībnieki nonāks pie tāda paša secinājuma kā mēs, ka Rīga ir daudz lielāka, skaistāka un interesantāka, nekā šķitis līdz šim,” tā sacensību jaunumus komentē sacensību vadītājs Jānis Vanags.

Rogainingam 9.novembrī starts tiks dots pie t/c “Alfa”, stāvlaukumā uz Šmerļa ielas pusi. Dalībnieki distancē dosies dažādos laikos – plkst. 11:00 starts tiks dots 6h komandām, plkst. 12:00 - 4h komandām, bet tieši dienas vidū, plkst. 13:00, starta šāvienu izdzirdēs 2h komandas, rogaininga pastaigas un rogaininga skrējiena dalībnieki.

Rogainings ir komandu orientēšanās sporta veids, kas radies Austrālijā. Tā nosaukums izveidojies no trīs sporta veida izgudrotāju vārdu savienošanas. Rogaininga distancēs dalība notiek komandās no 2 līdz 4 dalībniekiem, un nozīmīgākā atšķirība no klasiskās orientēšanās ir iespēja rogainingā katrai komandai pašai izvēlēties distances garumu un maršrutu, vācot kontrolpunktus ar dažādām vērtībām.

Sīkāka informācija par sacensībām un reģistrēšanās pieejama internetvietnē www.rigasrogainings.lv. Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, t/c Alfa, Garmin, Laima Better4U, Baltais.